کد خبر: 4111

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به دولت‌های اسلامی هشدار می‌دهم وقتی قدرت‌های جهانی به دور از عرف دیپلماتیک و قوانین انسانی از جنایتکاران صهیونیست حمایت و حتی به آنان کمک می‌کنند، دامن زدن به اختلافات مذهبی و فرقه‌ای در جهان اسلام، جهالت سیاسی است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی پیش از ظهر دیروز در دیدار جمعی از شخصیت‌های مذهبی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اهل سنت سراسر کشور، وحدت را در برهه کنونی ضروری‌ترین اصل برای مسلمانان خواند و اظهار داشت: هرکس با هر هدفی باعث تفرقه مسلمانان شود، مرتکب گناه بزرگی می‌شود.


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه خواسته‌های شما منافاتی با اصول تشیّع، مسلمانی و ملی ندارد، گفت: همه به سربلندی اسلام و ایران می‌اندیشیم و بعضی‌ها بر آتش اختلافات می‌دمند.

وی با تشریح اتفاقاتی که این روزها در فلسطین اشغالی می‌افتد، گفت: به دولت‌های اسلامی هشدار می‌دهم که وقتی قدرت‌های جهانی به دور از عرف دیپلماتیک و قوانین انسانی از جنایتکاران صهیونیست حمایت و حتی به آنان کمک می‌کنند، دامن زدن به اختلافات مذهبی و فرقه‌ای در جهان اسلام، جهالت سیاسی است.

 

هاشمی رفسنجانی با یادآوری سخنان "مقام معظم رهبری" در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان و تأکید ایشان بر وحدت مسلمانان که فرمودند بسیاری از مشکلات وحدت ناشی از تندروهای شیعه و سنی است، گفت: مشکل اساسی جهان اسلام افراطی‌گری‌های مذهبی است که فکر می‌کنند با کارهای افراطی خود دارند به اسلام خدمت می‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری وجود یک میلیارد و 700 میلیون مسلمان و 60 کشور اسلامی در جهان، گفت: با این سرمایه سیاسی و انسانی ما شاهد جنایت صهیونیست‌ها علیه کودکان، زنان و مردم بی‌پناه غزه هستیم.

وی حمایت رئیس جمهور آمریکا از رژیم اشغالگر قدس را محکوم کرد و گفت: دور از اخلاق انسانی است که به جنایت‌کاران کمک کنند تا مردم بی‌گناه را به خاک و خون بکشند.

هاشمی رفسنجانی فلسطین را قطعه‌ای از اسلام خواند و تصریح کرد: بیش از 60 سال است که چندین میلیون از مردم مظلوم آواره هستند و کسی صدای آنها را نمی‌شنود، اما دفاع آنها را اقدامات تروریستی می‌دانند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حضور اهل سنت در استان‌های مرزی کشور، افزود: این نشان از اوج غیرت ملی آنان است که برخلاف تبلیغات دشمنان، از تمامیت ارضی کشور پاسداری می‌کنند.

وی خطاب به حاضران و مردم اهل سنت، گفت: مطمئن باشید سیاست نظام دفاع از پیروان همه مذاهب و ادیان است و برخوردهای سلیقه‌ای را نگاه‌های شخصی و حتی گاهی کینه‌توزانه و برخاسته از نیت تحریک قومیت‌ها و دامن زدن به اختلافات بدانید.

هاشمی رفسنجانی وحدت شیعه و سنی در ایران را ستود و با تأکید مجدد علما به وحدت، خاطرنشان کرد: می‌توانیم معلم خوبی برای دنیا باشیم تا نگذاریم مسلمانان بیش از این گرفتار اختلافات شوند.
 
در آغاز این دیدار عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، شیخ محمد علی امینی، امام جمعه اهل سنت قشم، ناصر کاشانی، نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی، جلیل رحیمی، استاد دانشگاه از خراسان، یوسف بسنجیده، نماینده ادوار مجلس ترکمن صحرا، عبدالقادر پربار، فعال سیاسی از سیستان و بلوچستان، سید معرف همدی، نماینده ادوار مجلس از کردستان و سعید رضا زهی، فعال سیاسی از سیستان و بلوچستان به بیان دیدگاه‌های خویش در خصوص وحدت شیعه و سنی، ضرورت توجه به شایسته سالاری‌ها در مسؤولیت‌ها، اهمیت استان‌های مرزی و تأکید بر دوری از افراط گرایی پرداختند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری