رئیس قوه قضاییه با اشاره به فجایع و جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: آمریکایی‌ که فریاد حقوق بشرش گوش فلک را کر کرده از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند و به آنها جایزه ۲۵۰ میلیون دلاری می‌دهد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، آیت‌الله آملی لاریجانی صبح امروز در همایش حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: امروز کشور غاصب و جعلی صهیونیست غزه را تحت وحشتناک‌ترین بمباران‌ها قرار می‌دهد و بیش از ۱۰ هزار کشته و زخمی بر جای گذاشته است.

وی افزود: اما همین کشور مورد حمایت مدعیان حقوق بشر است، آمریکایی‌ که فریاد حقوق بشرش گوش فلک را کر کرده از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند و به آنها جایزه ۲۵۰ میلیون دلاری می‌دهد.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: وقتی این خبر منعکس شد من به یاد سرنگون کردن هواپیمای ایرانی افتادم که نزدیک ۳۰۰ نفر شهید بر جای گذاشت.

آملی لاریجانی با تأکید بر اینکه این وضعیت در جهان کمک می‌کند که به ماهیت مدعیان حقوق بشر پی ببریم گفت: برخورد غرب برخوردی دوگانه است و این جای تأسف دارد که یکی از مهمترین مقوله‌های انسانی یعنی حقوق بشر به عنوان ابزاری در دست کشورهای غربی قرار گیرد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه این کشورها سالهای سال به بهانه‌های واهی به کشورهای اسلامی حمله کردند، گفت: این وضعیت حقوق بشر در صحنه عمل است اما نباید مسئله مهم حقوق بشر را به خاطر این سوء‌استفاده‌ها کنار بگذاریم.

رئیس دستگاه قضا با تأکید بر اینکه بحث حقوق بشر یک بحث نظری و فلسفی است، گفت: وقتی وارد بحث‌های فلسفی می‌شویم بسیاری از اختلاف نظرها شروع می‌شود بنابراین بدون داشتن مبانی محکم، دقیق و قابل پذیرش نمی‌توانیم اقدام مؤثری داشته باشیم.

وی ادامه داد: از جمله مسائلی که در بحث حقوق بشر با آن روبرو هستیم تبیین حق بشر و ماهیت آن است، کسانی که اعلامیه جهانی حقوق بشر را نوشته‌اند برای همه بشر حقی را الزام کرده‌اند و دیگران را ملزم به رعایت قانون کرده‌اند.

وی ادامه داد: آنچه در اعلامیه آمده مخلوطی از حقوق مختلف است، آیا می‌توانند این حقوق را به همه متحمل کنند.

آملی لاریجانی خاطر نشان کرد: ما باید به دنبال تصویر حقوق بشر اسلامی باشیم، آیا مقوله کرامت انسانی که در اعلامیه حقوق بشری آمده می‌تواند مشکلات را حل کند.

رئیس قوه قضاییه گفت: از نظر ما انسان مخلوق حق تعالی است اما از نظر یک فرد بی‌دین موضوع فرق می‌کند بنابراین با توجه به تفاوتی که در تفسیر مفهوم کرامت ذاتی انسان وجود دارد این موضوع نمی‌تواند مبنای بحث حقوق بشر باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری