استاد حوزه علمیه قم گفت: باید تحولی در جهان اسلام به وجود آید و هجمه عمومی از سوی مسلمانان نسبت به وهابیت صورت می‌گیرد تا آنها سرکوب شوند.

خبرگزاری فارس: هجمه و وحدت عمومی مسلمانان عامل سرکوبی وهابیت است
به گزارش قم خبر ، عذری حسینی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع(ع) اظهار کرد: مقابله با اسلام و تشیع یکی از انگیزه‌های وهابیت برای انجام اقدامات شوم است، یعنی آنها نقطه مقابل تشیع هستند.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که پدر محمد بن عبدالوهاب در حیات بود، نتوانست عقایدش را ابزار کند، ولی زمانی که پدرش از دنیا رفت، به ابراز عقایدش پرداخت.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شد:‌ در گام نخست ابتدا دولت انگلیس به صورت زیرکانه وهابیت را تقویت و کمک کرد و پس از آن آمریکا و رژیم صهیونیستی به پشتیبانی از آنها پرداختند و نخستین اقدام آنها این بود که قبور ائمه اطهار(ع) در بقیع را تخریب کنند.

وی عنوان کرد: وهابیت تخریب قبور ائمه بقیع را بر اساس حدیثی از پیامبر اکرم(ص) انجام دادند، در حالی که این حدیث بی‌پایه و اساس است.

حسینی یادآور شد: وهابیت از ناحیه آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی از قدرت‌های بزرگ پشتیبانی می‌شوند، اگر مسلمانان اعم از شیعه و سنی متحد شوند، می‌توانند در برابر وهابیت بایستند، ولی هنوز این اتفاق نیفتاده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر تحولی در جهان اسلام به وجود آید، هجمه عمومی از سوی مسلمانان نسبت به وهابیت صورت می‌گیرد تا آنها سرکوب شوند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اهداف وهابیت از اقدامات کج‌اندیشانه گفت: وهابیت مورد نکوهش و نفی شیعه و سنی است و آنها نیز اختلاف افکنی بین مسلمانان را دنبال می‌کنند.

وی یادآور شد: بحث شفاعت،‌ توسل، زیارت، ساختن قبر، بقعه و بارگاه دارای نشانه‌ها، دلایل قرآنی، روایی و سیره مسلمین است، ولی بهانه‌ای به دست وهابیت برای تفرقه بین مسلمین، شیعه‌کشی و اهداف شوم وهابیت شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری