کد خبر: 4062

منابع آگاه می‌گویند دبیر کل سازمان ملل متحد به وزیر خارجه مصر گفته وی به صراحت به اسرائیلی‌ها گفته این جنگ باید به پایان برسد.

به گزارش قم خبر به نقل از اهرام آنلاین؛ این پایگاه از قول برخی منابع دیپلماتیک و از جمله یک مذاکره‌کننده مصری خبر داده سامح شکری، وزیر خارجه مصر خواستار میانجی‌گری بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد برای پیشبرد طرح آتش‌بس سه روزه شده است.

به گفته این مذاکره‌کننده مصری "بان‌کی‌مون" به وزیر خارجه گفته وی دائما با اسرائیل در تماس است و پیام روشنی به مقامات اسرائیلی با این مضمون قرستاده که این جنگ باید به پایان برسد.»

در همین حال، مذاکره‌کنندگان دیگر می‌گویند انتظار ندارند ظرف ۴۸ ساعت آینده توافق ایجاد شود.

امروز، دوشنبه در بیست و هشتمین روز حمله رژیم صهیونستی به نوار غزه یک فلسطینی به اتوبوسی در قدس اشغالی حمله کرد و به شهادت رسید. یک اسرائیلی نیز در این حادثه کشته شد.

مبارزان مقاومت فلسطین در پاسخ به تهاجم خونین و بی‌امان رژیم تل‌آویو به نوار غزه همچنان حملات موشکی به اراضی اشغالی را ادامه می‌دهند.

ارتش اسرائیل مدعی ‌است که در درگیری با مبارزان مقاومت فلسطین تاکنون دست کم ۶۶ تن از سربازان خود را از دست داده است، حال آنکه حماس می‌گوید شمار این افراد بیش از ۱۵۰ نفر است.

جنگنده‌های رژیم اسرائیل از هشتم جولای مناطق بیشماری را در نوار غزه هدف قرار داده‌ و خانه‌های بسیاری را ویران کرده‌اند. تانک‌های رژیم اسرائیل نیز از تاریخ ۱۷ جولای حملات زمینی خود را به این نوار ساحلی آغاز کردند.

حملات خونین رژیم اسرائیل به نوار غزه تاکنون جان بیش از ۱۸۰۰ را گرفته و حدود ۱۰۰۰۰ نفر را مجروح کرده است.

نوار غزه از سال ۲۰۰۷ در محاصره رژیم اسرائیل است. این محاصره کاهش سطح زندگی، نرخ بی‌سابقه بیکاری و فقر بی‌امان را برای یک میلیون و هشتصد هزار ساکن این منطقه به همراه داشته است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری