کد خبر: 4026

آیت‌الله نوری همدانی طی پیامی سالروز هشتم شوال، هشتاد و نهمین سالگرد خاطره غم‌انگیز و مصیبت‌بار تخریب قبور ائمه بقیع (علیهم السلام) را تسلیت گفت.

خبرگزاری فارس: هتک حرمت آثار اسلامی محکوم است

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، در پیام این مرجع تقلید آمده است: با فرا رسیدن هشتم شوال، هشتاد و نهمین سالگرد خاطره غم‌انگیز و مصیبت‌بار تخریب قبور ائمه بقیع (علیهم السلام) در خاطره مسلمانان بیدار که محبت اهل بیت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله برای خود از آن گوش شنوا و دل حق‌پذیر در برابر حدیث ثقلین و امثال آن دارند و افتخار می‌دانند تجدید می‌شود.

در ادامه این پیام تصریح شده است: این جنایات توسط فرقه نامشروع وهابیت که به دست استکبار برای ایجاد تفرقه و کشتار که تا به امروز ادامه دارد صورت گرفته، فرقه‌ای که بر خلاف آیات قرآن و احادیث معتبری که از حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و اله ساختن بنا بر فراز قبور و زیارت مشاهد مشرفه و عزاداری و تعظیم شعائر را شرک می‌دانند به همین دلیل فرقه‌های اسلامی را آماج شدیدترین تهمت‌ها قرار می‌دهند.

در بخش دیگری از این پیام تصریح شده است: ما بارها اعلام کرده‌ایم که حاضریم در تمام موضوعات بر اساس منطق با شما مناظره کنیم یا کتاب‌هایی را که در این باره نوشته شده است را پاسخ دهید ولی هرگز حاضر نیستید و نمی‌پذیرید اما با اصرار و سخت‌گیری‌ها وسیله اذیت و آزار مسلمانان و تهمت به آنها را فراهم کرده و در کشورهای اسلامی مشغول ایجاد اختلاف و فتنه‌گری و خون ریزی و اعمال وحشیانه هستند.

در پایان این پیام آمده است: ما این عمل جنایت کارانه و تخریب توهین‌آمیز تمام آثار اسلامی که در عربستان و سایر کشورها توسط این گروه‌های وهابی و تکفیری صورت گرفته و می‌گیرد را محکوم کرده و از همه مسلمانان وحدت و یکپارچگی و حل اختلاف را خواستاریم . امید است آثار اسلامی با شکوه‌تر از قبل برقرار شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری