کد خبر: 4025

یک روزنامه اسپانیایی در گزارشی از ماجرای تروریستی خبر داد که از این کشور به سوریه رفت و به قصاب داعش تبدیل شد.

به گزارش قم خبر به نقل از العالم، روزنامه "الپاییس" تأکید کرد: "محمد حمدوش" ملقب به "کوکیتو" از افراطی هایی بود که از اسپانیا به سوریه رفت و در آنجا به گروه‌های تروریستی ملحق شد.

بر اساس این گزارش، پلیس اسپانیا و سرویس های اطلاعاتی چند کشور اروپایی، هویت محمد حمودش ۲۸ ساله از اهالی شهر "الفنیدق" مغرب که با یک زن اسپانیایی ازدواج کرده است، شناسایی کردند.

این تروریست مسلح فیلمی را از خود منتشر کرده که در کنار سر ۵ تن از قربانیان عناصر داعش ایستاده و چاقویی بزرگ را در دست دارد.

"اسیه احمد محمد" همسر این تروریست هم به سوریه رفته و با او در یکی از اردوگاه های آموزشی داعش در شهر ال الاتراب دیدار کرده است.

گزارش پلیس اسپانیا حاکی است که حمدوش در مراسم عروسی، یک کمربند انفجاری به همسرش هدیه داده است.
بر اساس این گزارش، این زن و شوهر هنوز زنده هستند، ولی برادر همسر این تروریست در سوریه به هلاکت رسیده است.

به گفته منابع اسپانیایی، کوکیتو قبل از رفتن به سوریه یک مغازه لباس فروشی داشت و از همانجا در زمینه جذب و اعزام تروریستها به سوریه فعالیت می کرد.

به گفته منابعی در پلیس اسپانیا، کوکیتو به خانواده‌اش گفته است که یکی از گردانهای داعش را فرماندهی می کند و به عنوان یکی از اعضای "شورای اسلامی" داعش تعیین شده است.

گزارشها حاکی است که کوکیتو از سوی شخصی به نام "مایا امایا" ۵۱ ساله در اسپانیا جذب گروه داعش شد؛ پلیس اسپانیا این فرد را که در شبکه بین المللی جذب و آموزش تروریستها فعالیت می کرد، در مارس گذشته دستگیر کرد.

بر اساس گزارش روزنامه الپاییس، این شبکه وابسته به القاعده، از سال ۲۰۱۲ توانسته است حدود ۷۰ نفر را که بیشتر آنها مغربی بودند به سوریه اعزام کند. این تروریستها ابتدا به گروه تروریستی جبهه النصره و پس از آن به داعش ملحق شدند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری