کد خبر: 3988

تلاش ژاپن در راستای ارائه خدماتی منطبق بر نیازهای مسلمانان در فرودگاه ها، هتلها و رستورانها موجب شده است که صنعت گردشگری این کشور در سال ۲۰۲۰ انتظار سفر یک میلیون مسلمان به این کشور در خاور دور را داشته باشد.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، فاضل بهارالدین رئیس اجرایی یک شرکت گردشگری ویژه مسلمانان که قرار است امروز دوشنبه ۱۳ مرداد در همایش مربوط به صنعت گردشگر توکیو سخنرانی کند گفت: مهمترین هدف این همایش تسهیل راه دریافت ویزا برای کشورهای عضو آسه آن و ارتقای آگاهی از بازار سفر حلال است که در صنعت گردشگری ژاپن به صورت بالقوه وجود دارد.

شرکت گردشگری کریسنت ریتینگ که فاضل بهار الدین مدیریت آن را برعهده دارد ترویج کننده سفری است که در آن نیازهای مسلمانان پیش بینی شده است و به اصطلاح از آن با عنوان سفر حلال یاد می کند، به دنبال تسهیل دریافت ویزا از ژاپن، این شرکت گردشگری اعتقاد دارد که کشورهای جنوب شرق آسیا می تواند مقصد مناسب برای گردشگران مسلمان باشد.

گردشگران مسلمان ژاپن از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۳ رشد ۷/۲ درصدی داشته اند و این سرعت می تواند تعداد گردشگران مسلمان ژاپن را تا هفت سال آینده به ۱۸/۷ درصد برساند.

فاضل یادآور شد که صنعت گردشگری ژاپن فضای کافی برای رشد دارد اما این صنعت اگر بخواهد گردشگران مسلمان بیشتری را جذب کند باید اطمینان حاصل کند که رشد خدمات و تسهیلات درنظر گرفته برای مسافران مسلمان به همان اندازه نیز افزایش یابد.

افزایش گردشگران مسلمان ژاپن در نتیجه اقدام این کشور برای اختصاص نمازخانه و وضوخانه در فرودگاه ها صورت گرفت. ژاپن تصمیم گرفته است که قوانین صدور ویزا برای گردشگران مالزی، اندونزی و سه کشور دیگر در جنوب شرق آسیا را تسهیل کند.

فاضل یادآور شد که حضور مسافران مسلمان در این کشور تا سال ۲۰۲۰ درآمد معادل ۲۰۰ میلیارد دلار برای ژاپن به همراه آورد، این رقم در سال ۲۰۱۳ مبلغی معادل ۱۴۰ میلیارد دلار اعلام شده بود.

اسلام در دهه ۱۹۲۰ توسط چند صد نفر از مسلمانان ترک از طریق روسیه و به دنبال انقلاب روسیه وارد ژاپن شد. در سال ۱۹۳۰، تعداد مسلمانان ژاپن به یک هزار نفر رسید.

موج دیگری از مهاجران که موجب افزایش جمعیت مسلمان ژاپن شد از ایران، پاکستان و بنگلادش وارد این کشور شدند.

ژاپن امروز دارای جامعه مسلمانی با جمعیتی حدود ۱۲۰ هزار نفر است که در میان جمعیت ۱۲۷ میلیون این کشور زندگی می کنند. ژاپن دهمین کشور پرجمعیت جهان به شمار می رود.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری