کد خبر: 3971

چندی پیش با اجرای بزرگترین طرح همکدسازی سال جاری در استان خراسان رضوی، شماره تلفن‌های این استان از هفت رقم به هشت رقم افزایش یافت و افراد خارج از این استان از اول مردادماه 93 می‌توانند با کد 51 با تمامی شهرهای این استان تماس بگیرند و برای ارتباط بین شهرهای داخل استان نیازی به گرفتن پیش شماره ندارند.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، با هماهنگی شرکت ارتباطات زیرساخت کشور و با صدور و توزیع اسناد نامبرینگ (هم کد سازی ) و نظارت بر حسن اجرای آن توسط مراکز مدیریت شبکه این اداره کل، تاکنون چهارده استان کشور تحت پوشش ۴۶ مرکز SC/PC شرکت ارتباطات زیرساخت هم کد شده‌اند.

همچنین تاکنون حدود ۵۵۰۰ پیش شماره در شهرهای مختلف تغییر یافته و پیش بینی می‌شود با اجرای این طرح در ۱۶ استان باقیمانده، حدود ۶۳۰۰ پیش شماره باقیمانده نیز تغییر یابند.

بر این اساس و به گفته مسوولان برای پخش پیام صوتی مناسب، گویا و نگهداری کدهای قبلی در شبکه تا اطمینان از میرا شدن میل ترافیک به سوی کدهای قدیم، با شرکت‌های مخابراتی استانی هماهنگی‌های لازم صورت پذیرفته است.

اما یکی از جنبه‌های مهم این طرح‌ها اعمال دو تعرفه متفاوت برای ارتباطات شهری و برای ارتباطات بین شهری است و این امیدواری برای شرکت مخابرات وجود دارد که با اعمال سیاست جدید نحوه محاسبه مکالمات برحسب ثانیه به جای ثبت پالس شارژینگ که در گذشته در تهیه صورتحساب شرکت های مخابراتی اعمال می شد، رضایت مردم بیش از پیش تامین شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری