تا همین جای کار هم دشمن متجاوز مانند سگ از کاری که کرده پشیمان شده است و بدنبال آتش بس است، و این از نشانه های پیروزی مقاومت است

به گزارش قم خبر به نقل از صابرنیوز ، رضا مصطفوی؛ امام خامنه ای در خطبه های عید سعید فطر  با اشاره به اینکه رژیم غاصب صهیونیست و حامیانش از تجاوز به غزه پشیمان شده اند از عبارتی استفاده کردند که کمتر در بیاناتشان دیده شده است  ایشان با اشاره به تلاش رژیم صهیونیستی و حامیان مجرم امریکایی و اروپایی این رژیم برای تحمیل آتش بس بر مردم غزه، خاطرنشان کردند: تا همین جای کار هم دشمن متجاوز مانند سگ از کاری که کرده پشیمان شده است و بدنبال آتش بس است، و این از نشانه های پیروزی مقاومت است حال باید بررسی نمود که چرا ولی امر مسلمین چنین تعبیری برای آن رژیم داشته اند؛
 
 
چرا اسرائیل از حمله به غزه، "مثل سگ پشيمان" شد؟
 
رژیم غاصب و حامیانش پیش از حمله به غزه تصور نمی کردند که شاهد چنین مقاومت و پایداری از جانب مردم باشند زیرا هر چقدر که این رژیم کودک کش به جان مردم می افتد ملت فلسطین ، خصوصاً غزه باهم متحد تر می شوند به عبارت بهتر ، حمله وحشیانه آنها باعث شده که گروه های مختلف فلسطینی اختلافات را کنار گذاشته و فقط به دنبال یک هدف  و آن هم شکست جبهه باطل باشند  و دیگر  اینکه غربی ها فکر نمی کردند که افکار عمومی جهان به این صورت بر علیه آنها راهپیمایی و تظاهرات کنند این اعتراضات به گونه ایی بود که حتی در کشور های اروپایی نیز صورت گرفت تا مشخص شود که افکار عمومی جهان از تبلیغات پوشالی غرب جهت نمی گیرد.
 
 
  در ضرب المثل ها، داستانهای جالبی دارند و وقتی جالبتر می شود که بفهمیم گوینده چرا آن ضرب المثل را به کار برده است. ولی امر مسلمین در خطبه نماز عید فطر، اسرائیل را به سگی تشبیه کردند که از کرده خود سخت پشیمان شده است و دنبال راهکاری برای جبران مافات است...
 
آورده اند که: "سگی تكه گوشتي را از دكان قصابي دزديد و گریخت. قصاب او را تعقيب كرد. سگ از ترس دل را به دريا زد و خود را به آب انداخت و همين كه در ميان رودخانه رسيد، عكس خود را در آب ديد و خيال كرد سگ ديگري است كه پاره گوشتي در دهان دارد. سگ حريص، طعمه موجود را به خيال دزديدن آن لقمه، در آب رها كرد. آب، گوشت را برد و در نتيجه از طعمه خود نيز محروم گشت و سخت پشيمان شد."
 
چرا ولی امر مسلمین، اسرائیل را "سگ هار" منطقه نامید؟
 
شاید شما هم به ذهنتان رسیده باشد که این واژه، یک دشنام یا لفظی برای نشان دادن خشم است. اما جالب است بدانید که اینطور نیست و منظور حضرت آقا، گزارشی است از یک واقعیت. با یک جستجوی ساده درباره بیماری "هاری" در ویکی پدیا، به پاسخ این پرسش مهم رسیدم:
 
"مرگ در صورت ابتلا به هاری تقریباً قطعی است و در طول تاریخ تنها ۶ انسان از هاری جان سالم به‌در برده‌اند.
عامل بیماری هاری نوعی ویروس RNA دار است و نوروتروپ یعنی تمایل به سیستم عصبی دارد و وقتی به سیستم عصبی مرکزی حمله نماید تقریباً همیشه موجب مرگ میزبان می‌گردد.
درمان پس از بروز علائم بیماری هاری، دیگر امکان‌پذیر نیست و بیمار —با وجود مراقبت‌های کامل— طی یک یا دو هفته جان خود را از دست خواهد داد."
 

بنابراین، اسرائیل رژیمی است که مبتلا به این بیماری مهلک و درمان ناپذیر شده است و به زودی خواهد مرد!

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری