عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه کنوانسیون‌ها به هیچ وجه دلیل اینکه از ارزش‌ها دست برداریم نیست، گفت: اختلاط مردان و زنان نامحرم در فرهنگ اسلامی پسندیده نیست و در آیات و روایات نیز این امر مشهود است.

خبرگزاری فارس: نباید به دلیل کنوانسیون‌ها از مبانی ارزشی خود کوتاه بیاییم

به گزارش قم خبر ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمود رجبی امروز  در گفت‌وگو با فارس با اشاره به بیانیه شهرداری تهران مبنی بر اکرام بانوان اظهار کرد: اختلاط مردان و زنان نامحرم در فرهنگ اسلامی پسندیده نیست و در آیات و روایات نیز این امر مشهود است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس فرمایش حضرت فاطمه(س) بهترین فضائل برای زنان این است که مردان نامحرم آنها را نبینند و آنها نیز مردان نامحرم را مشاهده نکنند، بنابراین این موارد نشان می‌دهد که مجزا بودن مکان اشتغال زنان و مردان و نداشتن ارتباط و اختلاط در بین آنها از مسلمات فرهنگ اسلامی است.

قائم مقام موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ادامه داد: کسانی که فکر می‌‌کنند که این امر پسندیده نیست با فرهنگ اسلامی آشنا نیستند و نمی‌دانند که در فرهنگ اسلامی چنین اقدامی مطلوب است.

وی تاکید کرد: در زندگی اجتماعی مدیران، برنامه‌ریزان و سیاست‌گذاران باید برنامه‌ریزی داشته باشد تا عدم اختلاط زن و مرد نامحرم محقق شود و بر اساس تحقیقات تجربی این امر برای پیشرفت، رشد و حرکت به سوی قله‌های علمی، اخلاقی، اقتصادی، نظامی و سیاسی لازم است.

رجبی یادآور شد: تهاجم فرهنگی یکی از توطئه‌هایی است که دشمنان برای شکست نظام در پیش گرفتند و روی آن سرمایه‌گذاری می‌شود و دشمن از این طریق می‌خواهد جامعه را به فساد و انحراف اخلاقی بکشاند.

وی خاطرنشان کرد: این استدلال مبتذلی است که از فرهنگ اصیل اسلامی، انقلابی و مصالح جامعه به بهانه اینکه قراردادی را امضا کردیم دست برداریم و امضای تعهدنامه، الزامی بر دست برداشتن از ارزش‌های دینی نیست.

وی یادآور شد: کنسواسیون‌هایی که مسئولان می‌خواهند امضا کنند باید بر اساس ارزش‌ها و تعهدات نظام باشد و اگر دقت نشده، در هر مقطعی باید متذکر شوند بنابراین کنوانسیون‌ها به هیچ وجه دلیل اینکه از ارزش‌ها دست برداریم، نیست.

رجبی با بیان اینکه سوژه به دست دشمنان دادن در زمینه نقض حقوق بشر و زنان بهانه نادرستی است گفت: دشمنان ما منتظر بهانه نیستند و در هر مورد ما را در زمینه حقوق بشر نقد می‌کنند و خباثت، خوی ضد انسانی، ضد معنویت و ضد عدالت آنها ایجاب می‌کند که همواره به عنوان ناقد حضور داشته باشند.

وی یادآور شد:‌ بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری باید جامعه و فرهنگ درونی جامعه را در نظر بگیریم و سعی کنیم که فرهنگ انقلاب را صادر کنیم، نه اینکه فرهنگ غربی منحط را مراعات کنیم و بخواهیم فرهنگ منحط را برای مسئولان بیان کنیم که رعایت کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: مایه تاسف است که مسئولی اینگونه تصور کند که ما از فرهنگ اصیل دست برداریم و به فرهنگ منحط غربی پایبند باشیم و در این زمینه ضروری است که اختلاط زن و مرد نامحرم به جز در موارد ضروری به حداقل برسد.

وی عنوان کرد: باید در نظر گرفت که دشمنان ما به هیچ وجه راضی نمی‌شوند، مگر از دین، انقلاب و نظام اسلامی دست برداریم، بنابراین باید متکی به فرهنگ درونی باشیم و در تصمیم‌گیری‌ها، سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها، معیارهای اسلامی را در درون رعایت کنیم و در صحنه بین‌الملل عرضه و صادر کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری