دستیار ارشد فرماندهی معظم کل قوا گفت: وحدت و همگرایی مسلمانان بیش از مسائل نظامی می‌تواند کلید رمز آزادی قدس باشد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، سردار سیدیحیی صفوی استاد دانشگاه و دستیار ارشد فرماندهی معظم کل قوا و حضور در جمع خبرنگاران که در حاشیه رونمایی از مجموعه ۸ جلدی دانشنامه جهان اسلام برگزار شد با اشاره به حوادث غزه تصریح کرد: اگر قطب بزرگ جهان اسلام شکل بگیرد می‌تواند تضمین‌کننده ثبات و امنیت و منافع جهان اسلام باشد.

وی با تاکید بر مقابله با رژیم صهیونیستی و توطئه‌های استکبار در سوریه و دیگر کشورهای اسلامی گفت: همه دولت‌ها و کشورهای اسلامی برای حفظ امنیت و روند رو به رشد خود باید با یکدیگر همگرایی داشته باشند.

صفوی فاجعه فلسطین و غزه را کشتاری بدتر از جنایات نازی‌ها دانست و افزود: اگر کشورهای اروپایی کشتار نازی‌ها را به یاد بیاورند می‌دانند که امروز صهیونیست‌ها میراث‌خوار نازی‌ها هستند.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: امروز وحدت و همگرایی ملت‌ها و دولت‌های اسلامی، پیش از مسائل نظامی کلید رمز آزادی قدس است.

وی ادامه داد: اگر هر مسلمان فقط یک دلار به غزه کمک کند و یا یک کلمه در سایت‌ها و رسانه‌ها از مظلومیت فلسطینی‌ها بگوید بزرگترین اقدام در مقابل سانسور خبری صهیونیست‌ها در رسانه‌های غربی صورت خواهد گرفت.

صفوی با بیان اینکه صهیونیست‌ها بدون آمریکایی‌ها حتی یک روز هم نمی‌تواند به حیاط منفور خود ادامه دهند گفت: امیدواریم با این مقاومت بی‌نظیر مردم فلسطین این غیرت در کشورهای اسلامی به وجود بیاید و ملت ایران و رهبری مقتدر نیز نشان دادند که از این موضوع حمایت می‌کنند البته این حمایت سیاسی نیست بلکه ایدئولوژی و عملی است چراکه امام راحل ما این رژیم را یک غده سرطانی خواندند.

وی خاطرنشان کرد: امروز ۵/۴ میلیون نفر فلسطینی مسلمان عرب در فلسطین هستند و ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر نیز از صهیونیست‌ها اما نرخ رشد مسلمانان بیشتر از یهودی‌هاست.

وی ادامه داد: تا سال ۲۰۵۰ جمعیت جهان به عدد ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفر خواهد رسید که جمعیت مسلمانان حدود ۲ میلیارد و یهودی‌ها حدود ۳۰ میلیون خواهند بود بنابراین طبیعی است اگر مسلمانان با هم هم‌گرایی داشته باشند چیزی جز نابودی، سرنوشت صهیونیست‌ها نخواهد بود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری