یکی از مراجع تقلید قم با سنگین توصیف کردن وظیفه مسلمین دربرابر فجایع غزه گفت: با این جنایات ثابت شد اعلامیه حقوق بشر ورق پاره بى‌ارزشى بیش نیست.

خبرگزاری فارس: جنایات غزه ثابت کرد اعلامیه حقوق بشر کاغذ‌پاره‌ای بیش نیست

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، در بیانیه آیت‌الله مکارم شیرازی آمده است: حمله بى‌رحمانه اسرائیل و کشتار وحشیانه بى‌سابقه این رژیم غیرانسانى مخصوصاً کشتار وسیع زنان و کودکان و غیر نظامیان و تخریب منازل و مدارس و بیمارستان‌ها به طور وسیع و حمایت بى‌چون و چراى سران آمریکا و اروپا از این جنایات هولناک حقایق زیادى را براى جهانیان فاش کرد، هر چند قبل از آن هم روشن بود اما نه در این مقیاس.

در ادامه این بیانیه افزوده شده است: اولاً معلوم شد این رژیم نامشروع پاى‌بند به هیچ قانون بشرى و انسانى و الهى نیست و براى رسیدن به اهداف نامشروع خود هر جنایتى را مجاز مى‌شمرد. ثانیاً ثابت شد مجامع جهانى، مجموعه‌هایى بسیار بى‌خاصیت و نالایق و بى‌کفایت‌اند، به جاى آن‌که حامى مظلومان باشد آلت دست ظالمان‌اند. ثالثاً ثابت شده اعلامیه حقوق بشر ورق پاره بى‌ارزشى بیش نیست که به سخره نزدیک‌تر از واقعیت است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: جنگ غزه با وجود تمام مصائبش براى جهان اسلام و بشریت این اثر مثبت را داشت که وجدان عمومى جهانیان را بیش از پیش در برابر اسرائیل غاصب بیدار کرد و اعتماد جهانیان را از مدعیان حقوق بشر و مجامع بین‌المللى به کلى سلب کرد.

در پایان این بیانیه آمده است: اکنون بر همه مسلمین و انسان‌هاى باوجدان از هر مذهب و مسلک ـ نه دولت‌هاى بى اراده دست نشانده ـ لازم است که وظایف خود را در برابر این فاجعه انجام دهند. نخست اینکه همگى فریاد بلند کنند و بخواهند که جلوى این دیو دیوانه گرفته شود و به جنایاتش پایان داده شود. دیگر این‌که برخلاف اسرائیل که مى‌خواهد مردم غزه را خلع سلاح کند آنها را بیش از پیش مسلح سازند و زیرا عقل و شرع مى‌گوید در برابر این دیوانگان جز با قدرت نمى‌توان از خود دفاع کرد. از سوى دیگر همه کشورهاى جهان سوم مجروحان را براى مداوا در کشورهاى خود (مانند کشور ما ایران) بپذیرند و دیگر این‌که براى ترمیم خرابى‌ها در نخستین فرصت اقدام کنند و از این طریق مرهمى بر زخم‌هاى جانکاه این عزیزان بگذارند.

در پایان این بیانیه آمده است: سرانجام باید کارى کرد که این جنایات به دست فراموشى سپرده نشود.

از خداوند متعال توفیق همگان را براى انجام این مسئولیت‌ها تقاضا داریم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری