کد خبر: 3827

رتبه‌بندی جدید دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی

نتایج جدید رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی برتر جهان در نظام رتبه‌بندی ESI مربوط به ماه جولای سال ۲۰۱۴ میلادی اعلام شد که بر اساس آن دانشگاه علوم‌پزشکی تهران مقام نخست دانشگاه‌های کشور را در اختیار دارد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، دانشگاه علوم پزشکی تهران رتبه اول کشور را در نظام رتبه‌بندی ESI یا (Essential Science Indicators) به خود اختصاص داده است.


مبنای این رتبه‌بندی گردآوری و تجزیه ‌و تحلیل اطلاعات یک درصد مقالات دارای بیشترین استنادات در پایگاه ISI Web of Sciences در فاصله ۱۰ ساله ژانویه ۲۰۰۴ تا پایان آوریل ۲۰۱۴ بوده که اطلاعات آن هر۲ ماه یک‌بار روزآمد می‌شود.

از کشور ایران، در حال حاضر ۶ دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد در این نظام رتبه‌بندی واجد رتبه هستند که دانشگاه علوم پزشکی تهران جایگاه اول را دارد.

بر این اساس تعداد مقالات دانشگاه علوم پزشکی تهران ۱۳ هزار و ۱۳۷ و تعداد استنادات ۷۵ هزار و ۵۲۰ و میانگین تعداد استناد به هر مقاله ۵.۵۲ مورد بوده، همچنین ۴۸ مقاله این دانشگاه نیز در ردیف مقالات پر استناد قرارگرفته است.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز با ۹ هزار و ۶۱۳ مقاله و تعداد استناد ۵۱ هزار و ۸۵۳ و داشتن ۲۲ مقاله پر استناد در جایگاه بعدی قرار دارد.

رتبه کل دانشگاه علوم پزشکی تهران در بین دانشگاه‌های دنیا در قسمت تعداد استنادات ۸۳۸ و در قسمت تعداد مقالات ۴۲۹ است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری