کد خبر: 3756

رییس پلیس‌راه استان گلستان از افزایش بی‌سابقه حجم سفرهای تابستانه طی روزهای گذشته در این استان خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از ايسنا ، سرهنگ علیرضا قدمی گفت: با توجه به تعطیلات عید سعید فطر و مقارن شدن این روزها با روزهای آخر هفته، شاهد حجم بی‌سابقه‌ای از سفرهای تابستانه طی چند ماه اخیر در استان بوده‌ایم.


وی ادامه داد: با توجه به پایان یافتن ماه مبارک رمضان و اشتیاق مردم برای انجام سفرهای تابستانه توصیه می‌شود که رانندگان احتیاط را به عنوان یک اصل در سفر خود در دستور کار خود قرار دهند.

رییس‌ پلیس‌راه استان گلستان خاطرنشان کرد: از علل مهم حوادث رانندگی، می توان سرعت‌ غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و تغییر ناگهانی مسیر را نام بردکه ریشه تمامی وقوع این تخلفات عجله است.

سرهنگ قدمی افزود: با توجه به این موضوع توصیه می‌شود هموطنان و هم‌استانی‌های مدیریت زمان سفر را مد نظر قرار دهند و سعی کنند برای بازگشت، روزهای آخر تعطیلات را انتخاب نکنند.

وی تاکید کرد: حرکت با خودرو در طول مسیر جزیی از سفر است و توصیه می‌شود رانندگان برای جلوگیری از خستگی و خواب‌آلودگی در طول مسیر که یکی از عوامل وقوع حوادث رانندگی است، نسبت به استراحت حتی به مدت کوتاه بعد از ۲ ساعت رانندگی اقدام کنند.

رییس پلیس‌راه استان گلستان تصریح کرد: وجود مناطق مسکونی در حاشیه جاده و همچنین تردد وسایل کشاورزی کندرو در سطح جادها از وی‍ژگی‌های جاده‌های استان است.

قدمی اضافه کرد: رانندگان و بخصوص مسافران نباید از تردد بسیار زیاد موتورسیکلت سوارات در سطح جاده‌های استان غافل شوند.

وی ابراز داشت: در حال حاضر ۴۰۰ نیرو با تشکیل ۱۰۰ تیم پلیسی در سطح جاده‌های استان گلستان نسبت به کنترل تردد خودروها و اجرای طرح تابستانه به مردم در حال خدمت‌رسانی هستند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری