خبرگزاری فرانسه گزارش داد:جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، روز سه شنبه در حالی که اتحادیه اروپا مجازات های اقتصادی بیشتری علیه مسکو تصویب می کند، اعلام کرد آمریکا در حال آماده کردن تحریم های جدیدی علیه روسیه به علت اقدامات این کشور در اوکراین است.

به گزارش قم خبر ؛ واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری رویترز خبر داد، جان کری و سرگئی لاوروف وزیران امور خارجه آمریکا و روسیه روز سه شنبه توافق کردند درگیری نزدیک محل سقوط هواپیمای مسافربری مالزی در اوکراین باید متوقف شود.


اوکراین،‌ درخواست کمک نظامی از آمریکا

وزیر دفاع جدید دولت غربگرای اوکراین در تماس تلفنی با چاک هیگل همتای آمریکایی خود، کمک نظامی واشنگتن را در مبارزه با مخالفان دولت خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی از واشنگتن، جان کربی سخنگوی پنتاگون با اشاره به تماس تلفنی والری هلتی Valeriy Heletey وزیر خارجه تازه منصوب اوکراین با چاک هیگل اعلام کرد: آمریکا این درخواست را بررسی خواهد کرد و مذاکرات در این باره از طریق سفارت آمریکا در کیف آغاز خواهد شد.

اوضاع در شرق اوکراین همچنان رو به وخامت است و گزارش‌ها از درگیری شدید مخالفان و نیروهای دولتی پیرامون منطقه سقوط هواپیما حکایت دارد.

سازمان ملل اعلام کرده است نبردها در شرق اوکراین از اواسط ماه آوریل تاکنون بیش از یک هزار و یکصد قربانی بر جای گذاشته است.

روسیه: گزارش سازمان ملل درباره اوکراین ریاکارانه دانست

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: کرملین معتقد است گزارش کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد درباره اوکراین « جانبدارنه » و « ریاکارانه » است.

الکساندر لوکاشویچ در بیانیه ای اعلام کرد:‌ نتیجه گیری اصلی ما این است که این گزارش جانبدارانه و همچنین ریاکارانه است. پیام کلیدی این گزارش آن است که دولت اوکراین می تواند به طور قانونی به استفاده از قدرت ادامه دهد تا نظم را در شرق این کشور برقرار کند.

وی افزود :‌ به این ترتیب، عملیات تنبیهی اوکراین عملا توجیه می شود.

سازمان ملل متحد روز دوشنبه گزارشی را منتشر کرد که در آن استفاده از سلاح های سنگین چه از طرف ارتش اوکراین و چه از طرف شورشیان حامی روسیه در مناطق مسکونی محکوم شد.

کشته شدن ۵ سالمند در حملات توپخانه‌ای ارتش اوکراین

در حملات توپخانه ای ارتش اوکراین به یک خانه سالمندان در شرق این کشور ، پنج سالمند جان خود را از دست دادند.

به گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، نیروهای دولتی اوکراین یک خانه سالمندان را در منطقه آرتیوموفسک در جنوب غرب شهر لوگانسک گلوله باران کردند که بر اثر آن پنج سالمند جان باختند و شماری دیگر نیز زخمی شدند.

به این ترتیب شمار قربانیان غیرنظامی حملات توپخانه ای به لوگانسک در ماه کنونی به ۹۰ نفر رسید.

در حملات توپخانه ای ارتش اوکراین به شهر دونتسک نیز سه نفر کشته و پنج نفر زخمی شدند.

روسیا الیوم افزود، در حملات توپخانه ای ۲۴ ساعت اخیر ارتش اوکراین به شهر گورلوفکا نیز ۱۷ غیرنظامی از جمله سه کودک کشه و ۴۳ نفر نیز زخمی شدند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری