کد خبر: 3698

سفیر سابق انگلیس در آمریکا در سخنانی توهین آمیز ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را فردی "گردن کلفت و آدمکش و دروغگو" خطاب کرده است.

به گزارش قم خبر ، تسنیم به نقل از روزنامه تلگراف نوشت: "سر پیتر وستماکوت" سفیر سابق انگلیس در آمریکا گفت: پاسخ سخت و قاطع غرب به روسیه به خاطر بحران اوکراین و سقوط پرواز ام اچ ۱۷ در حال نمایان کردن تاثیرات خود بر کرملین است.


بر اساس این گزارش وی در سخنانی توهین آمیز افزود: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه یک آدمکش گردن کلفت و دروغگو است. اظهارات این مقام سابق انگلیس در شرایطی است که اتحادیه اروپا برای اعمال دور جدیدی از تحریمها علیه روسیه آماده می شود.

سفیر سابق انگلیس در آمریکا در ادامه افزود: پاسخ سخت و قاطع غرب به روسیه در حال آشکار کردن تاثیرات خود بر روی کرملین است. تجاوز روسیه به اوکراین شبیه "تماس نادرست و اشتباه" بوده است.

وزارت دفاع انگلیس نیز به تازگی اعلام کرده است که بیش از ۱۳۵۰ نیروی نظامی به همراه خودروهای زرهی و تانکهای "چلنجر" انگلیس در مانور ناتو در لهستان مشارکت می کنند.

دولت انگلیس نیز اعلام کرد: مانور عقاب سیاه در جنوب و غرب لهستان بزرگترین حضور و مشارکت انگلیس در شرق اروپا از سال ۲۰۰۸ میلادی به شمار می رود.

سفیر سابق انگلیس در آمریکا گفت: رفتار پوتین در اوکراین مانند آدمهای گردن کلفت؛ بی پروا و دغل کار بوده و وی فکر می کرد پس از دزدیدن کریمه عملکرد خوبی داشته است. ولی اکنون عملکرد پوتین آنقدر خوب هم نبوده است. ما برای مدت زمان طولانی شاهد رفتار بدی از طرف روسیه بوده ایم و اکنون اوج این قساوت وحشتناک را در سرنگون کردن هواپیمای مسافربری می بینیم. ما باید تجزیه و تحلیل هزینه فایده را برای پوتین؛ برای مردم روسیه و برای دولت روسیه تغییر دهیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری