کد خبر: 3587

با حضور مراجع تقلید و آیات عظام

مراسم بزگداشت آیت‌الله حسین شب‌زنده‌دار یکشنبه شب در مسجد اعظم حرم حضرت معصومه (س) با حضور مراجع تقلید و آیات عظام برگزار شد.

خبرگزاری فارس: مراسم بزرگداشت آیت‌الله شب‌زنده‌دار در قم برگزار شد

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، مراسم بزرگداشت آیت‌الله حسین شب‌زنده‌دار یکشنبه شب با حضور آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی، آیت‌الله جعفر سبحانی، آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی، آیت‌الله سید احمد خاتمی، آیت‌الله ابراهیم امینی، آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری، آیت‌الله مرتضی مقتدایی، آیت‌الله محسن خرازی، آیت‌الله محمد یزدی، آیت‌الله سید محمود هاشمی‌شاهرودی، آیت‌الله مدرسی‌یزدی،‌ آیت‌الله شاه‌آبادی،‌ آیت‌الله محفوظی، آیت‌الله کریمی‌جهرمی و آیت‌الله محمد غروی در مسجد اعظم قم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم پس از قرائت قرآن، پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب قرائت شد و یکی از مداحان استان قم به نوحه خوانی پرداخت و در ادامه آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری امام جمعه قم، طی سخنانی اظهار کرد: آیت‌الله شب‌زنده‌دار یک عالم برجسته و الگویی در اخلاق و تقواست.

وی با بیان برخی دیگر از ویژگی‌های این عالم ربانی تصریح کرد: او به دنبال انجام تکلیف بود نه به دنبال تعریف آنها و توانست با تربیت پاک خود فرزندان پاک و صالحی را نیز به یادگار گذارد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور بیان کرد: آیت‌الله شب‌زنده‌دار به خدا و معاد ایمان قلبی داشت و این سخن بنده هرگز اغراق نیست.

وی بر لزوم الگوبرداری طلاب از رفتارهای این عالم ربانی تاکید و اضافه کرد: او در هر مجلسی که می‌نشست سکوت کرده و اصرار بر بهره بردن داشت که این امر نشان‌دهنده احترام ایشان نسبت به بزرگان است.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری تصریح کرد: این عالم ربانی از پایه‌های علمی و اخلاقی حوزه علمیه بود که در زمینه‌ اصول، فقه و معارف نیز صاحب نظر بوده است.

جمعی از اعضای مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، محمد دلبری شهردار و زارعی کوشا فرماندار قم، امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی به همراه برخی از مسئولان استانی و کشوری نیز در مراسم بزرگداشت آیت‌الله حسین شب‌‌زنده‌دار حضور داشتند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری