معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور از ارائه دومین بسته سیاستی دولت در خصوص «خروج غیر تورمی از رکود» تا ساعاتی دیگر خبر داد و افزود: صاحب نظران و دلسوزان اقتصاد این بسته را باید نقد کنند

به گزارش قم خبر به نقل از نسیم، متن یادداشت پرویز اسماعیلی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی به شرح زیر است:


صاحبنظران و دلسوزان اقتصاد به این ایمیل حمله کنند!

حدود ده روز پیش گزارش تحلیلی و مقدماتی دولت در خصوص «خروج غیر تورمی از رکود» منتشر شد. در آن گزارش و در بخش اول به تحلیل عوامل موثر در پدید آمدن رکود پرداخته شده بود و در بخش دوم رویکرهای کلان مد نظر دولت برای ورود به دوران رونق اقتصادی بیان شدند.

هدف این بود تا طی ده روز مجموعه نقدها و نظرهای رسانه ها، صاحبنظران اقتصادی و فعالان بخش خصوصی راجع به آن تحلیل و رویکرد مقدماتی جمع آوری و مورد توجه قرار گیرد.

چهارشنبه گذشته هیات دولت دو جلسه صبح و بعد از ظهر را به همین موضوع اختصاص داد. نتیجه اینکه مقرر شد بسته دومِ خروج از رکود که یک بسته سیاستی است با عنوان «سیاست های اقتصادی دولت برای خروج غیر تورمی از رکود طی سالهای ۹۳ و ۹۴» منتشر شود.

بنا بر این است که در این مرحله هم طی یک دوره ده روزه نظرات صاحبنظران جمع آوری و مورد توجه قرار گیرد تا نهایتا هم «برنامه دولت برای خروج از رکود» نهایی و منتشر شود و هم لایحه مربوط به آن تقدیم مجلس شورای اسلامی شود.

تا ساعتی دیگر این بسته سیاستی در اختیار رسانه ها قرار گرفته و برای آگاهی عمومی منتشر می‌شود. دفتر هیات دولت علاوه بر مکانیزم‌های ارتباطی موجود و بسترهای رسانه‌ای، ایمیلی را هم اختصاص داده تا عموم دلسوزان و نخبگان صاحب فکر در حوزه اقتصاد نقد و نظر و پیشنهادات خود در باره بسته دوم را ارسال نمایند تا مورد توجه قرار گیرد.

قطعا پس از مهار نرخ رشد تورم، خروج از رکود الزام ملی است و این مهم با مشارکت افکار عمومی و صاحبان فکر و ایده عملی خواهد شد. امیدوارم این آدرسِ ایمیل به نشانی "daftar@govir.ir" پر شود از نقدها و نظرهایی که به عشق ایرانِ آباد و ایرانیانی برخوردار به یاری دولت تدبیر و امید می آیند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری