کد خبر: 3452

نشریه رسمی اتحادیه اروپا امروز شنبه از اعمال تحریمهای جدید اروپا علیه مقامهای رسمی و شرکتهای روسی خبر داده است.

به گزارش قم خبر تسنیم به نقل از ایتارتاس خبر داد؛ نشریه رسمی اتحادیه اروپا اعلام کرده است که آلکساندر بورتنیکوف رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه، میخاییل فرادکوف رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه و رمضان قدیرف رئیس جمهور چچن به فهرست افراد و شخصیت های تحریم شده از سوی اتحادیه اروپا افزوده شده اند.


بر اساس این گزارش شورای اروپا در نشست روز پنج شنبه خود ۱۵ شخصیت و مقام روسی و ۱۸ شرکت و سازمان را به فهرست تحریمهای خود اضافه کرده است. تحریمهای جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه همچنین شامل نیکولای پاتروشف رئیس شورای امنیت روسیه، رشید نورگالی اف معاون شورای امنیت روسیه، بوریس گریزلوف عضو شورای امنیت روسیه، میخاییل دگتیارف نماینده مجلس دومای روسیه و آلکساندر تکاچف فرماندار منطقه کراسنودار می شود.

علاوه بر این ۹ شرکت و ۹ سازمان روسی شامل مقامهای جمهوری مردمی لوهانسک و دونتسک نیز به فهرست تحریمهای اتحادیه اروپا افزوده شده اند.

اتحادیه اروپا تاکنون ۸۷ فرد و ۲۰ مقام سیاسی روسی را تحریم کرده است. همه این افراد تا نوامبر امسال حق ورود به اوکراین را ندارند و اموال و دارایی های آنها نیز در بانکهای اروپایی توقیف خواهد شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری