کد خبر: 3445

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه یک شرکت این کشور را به اتهام نقض تحریم‌های ایران ۴ میلیون دلار جریمه کرده است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، وزارت خزانه‌داری آمریکا شرکت «اپسیلون الکترونیک»، فعال در زمینه لوازم صوتی اتومبیل را در ایالت کالیفرنیا آمریکا به اتهام نقض تحریم‌های ایران به ۴ میلیون دلار جریمه محکوم کرده است. وال‌استریت ژورنال روز جمعه گزارش داد اداره کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا طی یادداشتی به اطلاع این شرکت رسانده بین آگوست ۲۰۰۸ تا مه ۲۰۱۲، سی و نه فاکتور فروشِ لوازم صوتی و تصویری خودرو به ارزش ۳.۴ میلیون دلار برای شرکتی صادر کرده که این محصولات را به ایران صادر می‌کند.


در اطلاعیه وزارت خزانه‌داری آمده اپسیلون ۵ بار پس از دریافت نامه هشدار از اداراه کنترل دارایی‌های خارجی در ژانویه ۲۰۱۲ به این رویه ادامه داده است.

تحریم‌های آمریکا با طرح اتهاماتی در زمینه برنامه هسته‌ای ایران وضع شده‌اند. آمریکا مدعی است برنامه هسته‌ای ایران جنبه‌های نظامی دارد و در راستای تولید سلاح اتمی است.

ایران می‌گوید به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش تسلیحات هسته‌ای (ان‌پی‌تی) حق غنی‌سازی اورانیوم برای اهداف صلح آمیز را دارد. تهران همچنین بر این باور است که این حق باید بخشی از توافقنامه درباره برنامه هسته‌ای این کشور باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری