ارتش اسرائیل ضمن تأیید آتش‌بس ۱۲ ساعته گفته در خلال این زمان به حمله به تونل‌ها ادامه خواهد داد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، ارتش اسرائیل ضمن تأیید آتش‌بس ۱۲ ساعته گفته در خلال این زمان به حمله به تونل‌ها ادامه خواهد داد.


یک مسئول آمریکایی بامداد روز شنبه اعلام کرد که «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر اسرائیل به «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا خبر داد که تل آویو با آتش بس ۱۲ ساعته در نوار غزه که از ساعت ۷ صبح شنبه به وقت محلی آغاز می‌شود، موافقت کرده است.

ساعاتی پس از آن، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز اعلام کرد که با «آتش بس انسانی ۱۲ ساعته که از صبح شنبه آغاز می شود» موافق است.

این در حالی است که پیشتر اسرائیل با طرح آتش بس مطرح شده از سوی جان کری مخالفت کرده بود.

«سامی ابو زهری» سخنگوی حماس تاکید کرد که علاوه بر حماس، همه گروه ها و فعالان در غزه با این آتش بس موقت که سازمان ملل متحد میانجی آن بود، موافقت کرده‌اند.

پیش از اعلام موافقت اسرائیل با آتش بس ۱۲ ساعته، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری در قاهره گفت که تلاش ها برای تنظیم یک توافق آتش بس همچنان ادامه دارد.

آقای کری که با همراه بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد، نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب و سامح شکری وزیر امور خارجه مصر در این کنفرانس خبری حاضر شده بود، خواستار آتش بس انسانی هفت روزه به مناسبت عید فطر میان اسرائیل و فلسطینی ها شد.

بان کی مون و سامح شکری نیز درخواست کری را تایید کردند. دبیر کل سازمان ملل متحد گفت می توان با آتش بسی ۱۲ ساعته آغاز کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری