کد خبر: 3384

با تایید جزییات خبر بزرگ‌ ترین رسوایی امارات در غزه مبنی بر دایر کردن بیمارستان صحرایی به بهانه کمک به فلسطینی ها با ماموریت جاسوسی به نفع صهیونیست‌ها، ابوظبی برای سرپوش گذاشتن بر این رسوایی دست به دامن حماس شده است.

به گزارش قم خبر به نقل از شبکه خبر، منابع آگاه در جنبش حماس، اطلاعاتی ارائه دادند که خبر جاسوسی امارات برای صهیونیست ها را در غزه، تایید می کند.


این منابع تاکید کرده اند: تیم ۵۰ نفره پزشکان اماراتی که به بهانه دایر کردن بیمارستان میدانی با هماهنگی مصری ها وارد نوار غزه شده بودند، صبح یکشنبه گذشته، در اقدامی ناگهانی از طریق گذرگاه رفح نوار غزه را ترک و همه تجهیزات خود را رها کردند.

به گفته این منابع، کادر به ظاهر «پزشکی» امارات، زمانی تصمیم غیر منتظره ای برای ترک نوار غزه گرفت که دستگاه امنیتی جنبش حماس با قاطعیت ثابت کرد همه اعضای این تیم اماراتی جاسوس رژیم صهیونیستی بودند و ماموریت اصلی آنها در نوار غزه جمع آوری اطلاعات درباره گردان های عزالدین قسام و سکوهای پرتاب موشک و در نهایت انتقال این اطلاعات به صهیونیست ها بوده است.

در نتیجه تحقیقات مفصل دستگاه امنیتی حماس مشخص شده است که شماری از اعضای تیم پزشکی امارات، از افسران عالی رتبه دستگاه امنیتی ابوظبی هستند.

خبر این رسوایی، ابوظبی را وادار به تماس تلفنی با رهبران حماس کرد.

یک منبع آگاه دراینباره گفت: «سفیان ابو زایده» از اعضای ارشد جنبش فتح و نزدیک به دحلان مشاور امنیتی "محمد بن زاید" ولیعهد ابوظبی، در تماس با رهبران جنبش حماس از آنها خواستند که جزییات ماجرای کادر هلال احمر امارات را در غزه فاش نکنند.

«براء الرنتیسی» فرزند عبدالعزیز الرنتیسی از رهبران فقید جنبس حماس، صحت این اطلاعات را تایید کرد.

وی گفت: ما مطمئن شدیم که تیم اماراتی یک تیم اطلاعاتی جاسوسی بوده است که عبدالفتاح السیسی به آنها اجازه ورود به نوار غزه را داده بود تا برای رژیم صهیونیستی، اطلاعاتی درباره مقاومت و سکوهای پرتاب موشک، جمع آوری کنند.

«ابراهیم حمامی»، نویسنده و تحلیگر سیاسی فلسطینی نزدیک به جنبس حماس گفت: حماس و مقاومت تصمیم گرفته اند علیه اشغالگران و همه پشتیبان های عربی و غیر عربی آنها وارد میدان شوند.

وی خاطرنشان کرد: این بار برخورد حماس با گذشته کاملا متفاوت است زیرا، دعوت سفر به قاهره را نپذیرفته، نقش جاسوسی امارات در غزه را فاش کرده است و همواره بر شرایط مقاومت برای قبول آتش بس پافشاری می کند.

پیشتر رسانه های فلسطینی فاش کردند که گردان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، به گردان های قسام اطلاع دادند که یک شهروند فلسطینی به آنها گفته است، یکی از اعضای تیم هلال احمر امارات در صدد به دست آوردن اطلاعات درباره سکوهای پرتاب موشک مقاوت بوده و تلاش کرده است که از شهروندان فلسطینی اطلاعات دقیق در این خصوص به دست آورد و به این ترتیب طرف های فلسطینی وارد عمل شده اند.

جمع آوری اطلاعات درباره مکان های پرتاب موشک مقاومت فلسطین برای رژیم صهیونیستی به ویژه از زمان بازداشت و قتل شمار زیادی از جاسوسان به دست نیروهای امنیتی حماس، بسیار حایز اهمیت است و به نوشته روزنامه صهیونیستی هاآرتص، رژیم اشغالگر اینک از کمبود شدید اطلاعات درباره غزه رنج می برد.

کارشناسان سیاسی می گویند: اندک بودن اطلاعات، عنصر غافلگیر کننده اقدامات قسام و توسعه توانمندی های فنی آن، دستگاه های امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی را دچار آشفتگی شدید کرده و به همین علت صهیونیست ها دست به دامن دستگاه های امنیتی کشورهای عربی دوست، شده اند تا آنها را در این زمینه یاری کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری