وزیر خارجه اسبق آمریکا در مصاحبه‌ای گرچه از حق رژیم صهیونیستی برای حمله به غزه حمایت کرد اما تصریح کرد که واکنش این رژیم به حماس افراطی است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، «مادلین آلبرایت» در مصاحبه با شبکه بی بی سی تصریح کرد که واکنش رژیم صهیونیستی به حماس، افراطی است.


وی تصریح کرد که تمرکز باید بر روی چگونگی پایان دادن به درگیری‌های غزه و اجرای راه‌حل دو دولتی باشد.

آلبرایت در مصاحبه روز سه‌شنبه خود با سی ان ان گفت: به نظر می‌رسد که اسرائیل در واکنش به شلیک موشک حماس بیش از اندازه واکنش نشان می‌دهد.

هاآرتص گزارش کرد، گرچه آلبرایت از حق اسرائیل برای دفاع از خود مقابل حملات موشکی حماس حمایت کرد اما ادامه داد که «مسئله تناسب» حائز اهمیت است.

وزیر خارجه اسبق آمریکا تأکید کرد: فکر نمی‌کنم سخت باشد که به شمار فلسطینیانی که کشته شدند، نگاه کنیم-به بیگناهانی که کشته شدند، نگاه کنیم.

آلبرایت ادامه داد: من به طور قطع فکر می‌کنم که این نکته وجود دارد که اگر موشک‌هایی به سمت اسرائیل پرتاب شد، اسرائیل حق دفاع از خود را دارد. اکثر ما، به امنیت اسرائیل اهمیت می‌دهیم اما اگر راه‌حل دو دولتی وجود نداشته باشد، اسرائیل نمی‌تواند امنیت داشته باشد اما در نهایت باید تمایل سیاسی طرفین وجود داشته باشد تا این موضوع روی میز مذاکره بیاید. هم‌اکنون باید آتش‌بس صورت گیرد.

این مقام آمریکایی پیشنهاد داد که مشخص شود که چه کسی بر حماس نفوذ دارد تا آنها را ترغیب کند که آتش‌بس را بپذیرند و تأکید کرد که رژیم صهیونیستی از قبل آتش‌بس پیشنهادی مصر را پذیرفته است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری