کد خبر: 3318

آیت‌الله سبحانی:

یکی از مراجع تقلید قم با اشاره به اینکه عقاید تکفیری از سال‌های گذشته در اتاق‌ فکر‌هایی با استفاده از شرق‌شناسان پدید آمده است، گفت: گروهک‌های تکفیری به صورت مستقیم از سوی کشور‌های استکباری حمایت مادی‌ می‌شوند.

خبرگزاری فارس: تکفیری‌ها به صورت مستقیم مورد حمایت استکبار هستند

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، آیت‌الله جعفر سبحانی ظهر امروز در جلسه تفسیر سوره مبارکه زمر که در مدرسه حجتیه برگزار شد، اظهار کرد: خداوند متعال برای انسان دو نوع مرگ را در نظر گرفته و در نوع اول جان او را خواهد گرفت و تا برپایی عدل الهی منتظر خواهد گذاشت، ولی در نوع دوم به او رحمت خواهد کرد و او را به دنیا باز خواهد گرداند.

 

وی کلمه «توفی» در قرآن کریم را به معنای گرفتن دانست و بیان کرد: افراد گمراه با برداشت‌های نادرست از مفاهیم قرآن کریم موجب گمراهی مومنان نیز خواهند شد.

 

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه خداوند تمام کائنات خود را رزق می‌دهد، ادامه داد: رزقی که والدین به فرزند می‌دهند در واقع منشاء آن، همان رزق خداوند تبارک و تعالی است و والدین هرگز به طور مستقیم صفت رازق بودن را به خود اختصاص نخواهند داد.

 

وی مراحل رشد یک گیاه توسط دو زارع را بیان کرد و یادآور شد: خداوند متعال مراحل اولیه رشد گیاه را هنگام ابتدای آفرینش در خلقت او قرار داده است و امروزه بشر در راستای مالکیت و ربوبیت خداوند متعال به رشد گیاه کمک می‌کند.

 

آیت‌الله سبحانی به افراد کافر نسبت به دردناک بودن عذاب جهنم هشدار داد و گفت: افرادی که خداوند را خالق هستی می‌دانند، ولی نسبت مدبر بودن او مشرک شده‌اند از مفاهیم قرآن کریم هیچ بهره‌ای نبرده‌اند.

 

این مدرس حوزه علمیه قم با اشاره به رابطه میان آیات قرآن کریم بیان کرد: این کتاب آسمانی انسان را به سمت خوبی‌ها و کمالات هدایت خواهد کرد.

 

وی به توسل کافران به بت‌ها برای شفاعت در برابر گناهان اشاره و خاطرنشان کرد: بت‌هایی که نمی‌توانند سخن انسان را بشنوند، هرگز نخواهد توانست او را شفاعت کنند.

 

آیت‌الله سبحانی مقام شفاعت را ویژه خداوند تبارک و تعالی دانست و ابراز کرد: هر چیزی در عالم هستی در اختیار خداوند است و اگر کسی خداوند شفاعت کننده را شفیع بخواند، کفر گفته است.

 

این مرجع تقلید با اشاره به معجزات ائمه اطهار(س) و انبیاء الهی متذکر شد: این معجزات به گفته این بزرگواران به اذن خداوند و فقط برای گسترش اسلام و دین حق بوده است.

 

وی تکفیر را پدیده‌ زشتی که توسط غرب به کشورهای اسلامی تحمیل شده است دانست و اظهار کرد: با استفاده از این پدیده دشمنان بدون هیچ دخالتی سبب ایجاد درگیری‌های داخلی در کشور‌های اسلامی شده‌اند.

 

آیت‌الله سبحانی با اشاره به اینکه عقاید تکفیری از سال‌های گذشته در اتاق‌ فکر‌هایی با استفاده از شرق‌شناسان پدید آمده است، بیان کرد: گروهک‌های تکفیری به صورت مستقیم از کشور‌های استکبار آمیز حمایت مادی‌ می‌شوند.

 

این مدرس حوزه علمیه قم قرآن را به عنوان برترین راهنمای بشریت دانست و عنوان کرد: قرآن کریم جمله «لا اله الا الله» را معیار شناسایی کافران و مومنان می‌داند و اگر داعشی‌ها بر اساس رهنمود‌های معجزه پیامبر اسلام(ص) عمل کنند، باید در برابر غربی‌ها که با شنیدن این جمله غضبناک خواهند شد، ایستادگی کنند.

 

وی اضافه کرد: افراد که زندگی خود را در گمراهی سپری کرده‌اند از غرب آفریقا تا شرق چین در گروهک تروریستی داعش در حال جنایت به مسلمان جهان هستند.

 

آیت‌الله سبحانی وهابیون را جزء مسلمانان جهان به شمار نیاورد و گفت: این افراد دست نشانده‌های غرب هستند که با پول و افکار غربی به جامعه اسلام ظلم می‌کنند.

 

آیت‌الله سبحانی با اشاره به درگیری‌های اخیر در غزه ادامه داد: چهارصد مسلمان بی‌گناه در غزه با بمب‌های اسرائیل به شهادت رسیده‌اند، اما هیچ داعشی در میان آن‌ها نبوده است.

 

این مرجع تقلید با بیان برخی از جنایت‌های گروهک تروریستی داعش تصریح کرد: قرآن کریم این گروهک تروریستی را تکذیب کرده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری