کد خبر: 3299

آیت‌الله سبحانی:

یکی از مراجع تقلید قم گفت: مسلمانان باید با ایستادگی در مقابل دشمنان، سرزمین غصب شده فلسطین را آزاد کنند و قدس شریف را از چنگال صهیونیست‌های جنایتکار درآوردند.

خبرگزاری فارس: مسلمانان باید سرزمین غصب شده فلسطین را آزاد کنند

به گزارش قم خبر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله‌ جعفر سبحانی با محکوم کردن جنایات ددمنشانه صهیونیست‌ها در غزه گفت: مسئله فلسطین از مهمترین مسایل جهان اسلام است که باید همه در مقابل آن به وظیفه خود عمل کنند.

وی گفت: مسجدالاقصی قبله اول مسلمانان و محل عروج پیامبر‌(ص) بوده است و از این نظر برای همه مسلمانان بسیار مهم و قابل احترام است و کسی حق تعرض و تعدی به این مسجد را ندارد؛ زیرا این مکان از میراث‌های اسلامی است.

این مرجع تقلید تصریح کرد: همه مسلمانان باید برای حفظ این میراث گرانبها تلاش کنند و در این رابطه باید همبستگی داشته باشند.

وی با اشاره به جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم مظلوم فلسطین تصریح کرد: عده‌ای از شرق و غرب عالم با اهداف نژادپرستانه به این سرزمین آمده و به کشتار مردم بی‌گناه دست می‌زنند، نباید اجازه این کار را به آنها بدهیم.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: مسلمانان باید با ایستادگی در مقابل دشمنان، این سرزمین غصب شده فلسطین را آزاد کنند و قدس شریف را از چنگال صهیونیست‌ها درآوردند.

آیت‌الله سبحانی ادامه داد: یکی از مهمترین راهکارها برای پس گرفتن بیت‌المقدس، ایجاد آمادگی جهانی مسلمانان است که آخرین جمعه ماه رمضان هر ساله با اندیشه حکیمانه امام راحل این بستر را فراهم کرد تا همه مسلمانان یک صدا فریاد آزادسازی قدس را سردهند.

وی گفت: راه نجات قدس، همبستگی همه مسلمانان و اتحاد آنها برای رسیدن به هدف و تلاش واقعی آنان در این مسیر است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری