کد خبر: 3281

فرماندهان اسرائیلی به نظامیان تحت امر خود دستور خودکشی در صورت به اسارت گرفته شدن را داده اند.

به گزارش قم خبر ؛ مهر به نقل از سایت خبر ترک نوشت: یکی از کابوس های فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی به اسارت گرفته شدن نیروهایشان توسط مقاومت است. در همین راستا وزارت جنگ این رژیم از دهه ۱۹۸۰ میلادی تا سال ۲۰۰۳ فرمان سری را با کد "هانیبال" به اجرا گذاشته بود تا از اسیر شدن نیروهای خود جلوگیری کند.


طبق این فرمان سری که به تازگی افشا شده، نظامیان اسرائیلی با مشاهده اسیر شدن یکی از همرزمان خود و در صورتی که امیدی به نجاتش نباشد، مجاز به هدف قرار دادن وی بوده اند. در واقع این فرمان به معنی کشته شدن نظامی اسرائیلی به دست دیگر همقطارانش در صورت به اسارت گرفته شدن توسط نیروهای مقاومت است.

بر این اساس اگر این فرمان قابل اجرا نبود، فرماندهان اسرائیلی به نظامیان تحت امر خود دستور خودکشی در صورت به اسارت گرفته شدن را داده اند. از جمله مواردی که از وجود چنین فرمان سری حکایت دارد، اسارت دو نظامی صهیونیست در جریان جنگ ۳۳ روزه این رژیم با حزب الله لبنان است. بعدها گفته شد که این دو نظامی در اثر جراحات ناشی از درگیری جان باخته اند اما همچنان در مورد احتمال خودکشی آنها تردید وجود دارد.

در این میان اسارت "گلعاد شالیت" که در سال ۲۰۰۶ توسط حماس به اسارت گرفته شد یک استثنا به شمار می رود. گویا در مورد این نظامی، فرمان هانیبال به اجرا گذاشته نشده است. شالیت پس از ۵ سال اسارت و با مذاکرات طولانی که با میانجیگری آلمان انجام گرفت، در ازای آزادی هزار و ۲۷ اسیر فلسطینی آزاد شد. هر چند رژیم صهیونیستی به بهانه های مختلف شمار زیادی از این افراد را بار دیگر به اسارت گرفت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری