کد خبر: 3254

یک منبع امنیتی الجزایر از ناکام ماندن طرح یک گروه تروریستی مصری برای هدف قرار دادن هواپیمای رئیس جمهور مصر خبر داد.

به گزارش قم خبر ؛ ایسنا به نقل از آناتولی ترکیه خبر داد، یک منبع امنیتی الجزایری که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد: یک لیبیایی عضو ارشد گروه‌های سلفی تندرو اطلاعات مهمی در خصوص عملیات قاچاق مواد منفجره از طریق مرز مصر و لیبی و عملیات قاچاق موشک‌های ضد هواپیما به دست آورده و سازمان امنیت الجزایر را در جریان این اطلاعات قرار داده است.


به گفته این فرد لیبیایی، قاچاق این موشک‌ها و مواد منفجره برای سازمان "اجناد مصر" صورت می‌گرفته است. این سازمان، سازمانی است که مسئولیت تعداد زیادی از حملات و انفجارها در مصر را برعهده گرفته است.

به گزارش منبع مذکور، نقشه گروه "اجناد مصر" حمله به هواپیمای عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر با دو موشک "زمین به هوا" از نوع "سام ۷ استرلا" پس از پرواز آن از فرودگاه قاهره و اقدام به برخی انفجارها علیه شخصیت‌ها و نمادهای دولتی بوده است.

دستگاه امنیت الجزایر نیز، مسئولان امنیتی مصر را در جریان این اطلاعات گذاشت.

سیسی ماه گذشته میلادی در اولین سفر خارجی خود از زمان برعهده گرفتن منصب ریاست جمهوری مصر به الجزایر رفت.

منبع الجزایری مذکور اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور در مارس گذشته این فرد لیبیایی را در شرق الجزایر بازداشت کرده بودند. این فرد عضو گروه القاعده بوده و سعی داشته از طریق مرزهای الجزایر وارد تونس شود. این فرد همچنین اسناد و نامه‌های متعلق به گروه‌های تروریستی در تونس و الجزایر را با خود به همراه داشت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری