کد خبر: 3237

سازمان ملل اعلام کرد: شورای حقوق بشر قرار است فردا (چهارشنبه) پیرامون اراضی اشغالی فلسطین از جمله قدس شرقی نشست فوق‌العاده‌ برگزار کند چرا که تاکنون هیچ نشانه‌ای از آتش‌بس میان اسرائیل و حماس دیده نشده است.

به گزارش قم خبر ، ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی ایلاف خبر داد، سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد که شورای حقوق بشر سازمان ملل قرار است فردا پیرامون اوضاع انسانی در غزه و اراضی اشغالی نشستی فوق‌العاده برگزار کند.


رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل نامه‌ نماینده دائم مصر در گروه عربی و نماینده دائم پاکستان در سازمان همکاری اسلامی و ناظر دائم دولت فلسطین را درباره درخواست برای برگزاری نشستی فوق‌العاده را دریافت کرد.

کشورهای امضا کننده این درخواست شامل، آفریقای جنوبی، الجزایر، عربستان، بنین، چین، کوبا، امارات، روسیه، اندونزی، قزاقستان، کویت، مالدیو، مراکش، پاکستان، پرو و ونزوئلا هستند و همانطور کشورهایی همچون مصر، اکوادور، فلسطین، ایران، مالزی و ترکیه به عنوان ناظر در این شورا، این خواسته را تایید کردند.

تاکنون با وجود خونریزی‌های بسیار و درخواست‌های جامعه بین‌الملل برای برقراری آتش‌بس هیچ نشانه‌ای از آتش‌بس میان رژیم صهیونیستی و غزه دیده نشده است. شورای امنیت شب گذشته نیز توقف هرچه سریعتر خشونت‌ها را در غزه خواستار شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری