عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: دلیل اصلی سکوت بسیاری از کشورها در قبال جنایت‌هایی که در غزه صورت می‌گیرد این است که آن‌ها به فکر دنیا هستند و در این مورد منافع خود را محاسبه می‌کنند.

خبرگزاری فارس: انتقاد عضو جامعه مدرسین از سکوت جوامع بین‌المللی در برابر جنایات اسرائیل در غزه

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید احمدحسینی خراسانی ظهر امروز در جمع کارکنان مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با بیان اینکه خدا را شاکریم از اینکه توانستیم شب‌های قدر را با موفقیت پشت سر بگذاریم اظهار کرد: بسیاری از کشورها امسال ماه رمضان آرامی نداشتند و در عراق و غزه مسلمانان و روزه داران با مشکلات بسیاری رو به رو بودند ولی به لطف خداوند و ائمه اطهار(ع) ما توانستیم این شب‌ها را با امنیت و آرامش پشت سر بگذاریم.

وی ضمن توصیه همه مردم به مطالعه وصیت نامه امیرالمؤمنین(ع) بیان کرد: ما هرچه از امام علی(ع) بگوییم موجبات خشم دشمنان او و خشنودی پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) را فراهم کرده‌ایم و باید بر روی منبرها پیوسته از امام علی(ع) بگوییم.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه امیرالمؤمنین(ع) در وصیت خود به مردم سفارش کردند که دنیا را طلب نکنید ولو دنیا دنبال شما بیاید گفت: امام علی(ع) بیان کردند که خاصیت دنیا این است که اگر دنبالش بروید به آن نمی‌رسید و اگر به آن پشت کنید به شما رو می‌کند ولی شما به آن اعتنا نکنید.

وی عنوان کرد: دلیل اصلی سکوت بسیاری از کشورها در قبال این جنایت‌هایی که در غزه صورت می‌گیرد این است که آن‌ها به فکر دنیای خود هستند.

حسینی‌خراسانی تصریح کرد: این کشورها محاسبه می‌کنند و وقتی می‌بینند که به مصلحت آن‌ها نیست، این جنایت‌ها را حتی به صورت زبانی هم محکوم نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه امام(ره) به ما یاد داد که باید علیه رژیم صهیونیستی فریاد بزنیم گفت: فریاد علیه رژیم صهیونیستی فقط برای آزادی غزه و فلسطین نیست بلکه برای خود ما نیز هست.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: امام علی(ع) پیوسته به مردم سفارش می‌کردند که برای حق فریاد بزنید و برای پاداش دنیوی تلاش نکنید و سعادت اخروی را با پاداش دنیوی عوض نکنید.

وی با اشاره به اینکه ما در داخل نیاز داریم که از مظلوم دفاع کنیم گفت: در داخل نیز باید مدافع مظلومین باشیم و به مسئولان گوشزد کنیم که برای مردم تلاش کنند و اگر در این راه بخشی از دنیا را از دست دادیم اصلاً مهم نیست.

حسینی‌خراسانی با بیان اینکه امروز وظیفه ما است که فریاد بزنیم افزود: روز قدس روز دفاع از مظلوم است و غزه و فلسطین تنها یک مصداق است؛ روز قدس روز حمایت از مظلوم و فریاد علیه ظالم در هر جایی است و وظیفه انسانی، الهی، شرعی و همچنین وصیت امام علی(ع) است که همواره یار مظلوم و خار چشم ظالم باشیم.

وی بیان کرد: از امیرالمؤمنین(ع) می‌خواهیم که روحیه ظلم‌ستیزی و دفاع از مظلوم را در ما به وجود آورد تا مانند او در برابر ظالم بایستیم و هر جایی که مظلومی وجود دارد دست او را بگیریم نه اینکه به خاطر دنیا از ظلم چشم‌پوشی کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری