رئیس سازمان حقوق بشر در فلسطین با اشاره به سکوت مجامع بین المللی و رژیم های عربی درباره قتل‌عام مردم غزه، گفت که رژیم صهیونیستی غزه را به یک کشتارگاه تبدیل کرده است.

به گزارش قم خبر به نقل از العالم، "صلاح عبدالعاطی" در گفتگو با شبکه خبری العالم تصریح کرد: رژیم صهیونیستی در غزه در حال کشتار مستمر مردم و ارتکاب جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت است.


وی افزود: براساس قوانین بین المللی، بیمارستانها محافظت شده هستند و نباید به آنها حمله کرد؛ و همچنین نباید به شهروندان و به ویژه کودکان و خبرنگاران حمله شود، اما رژیم صهیونیستی همه این قوانین را زیر پا گذاشته است.

عبدالعاطی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی هیچ ارزشی برای قوانین بین المللی انسانی قائل نیست، و به هیچ یک از آنها پایبند نمی‌باشد و در مقابل چشم جهانیان جنایت‌های جنگی مرتکب می شود.

وی به حمایت آمریکا از این جنایت های رژیم صهیونیستی و سکوت رژیم های عربی و جامعه بین المللی درقبال آن، و خودداری شورای امنیت از ورود به این مسأله برای متوقف کرن کشتار فلسطینیان در غزه اشاره کرد و گفت: رژیم صهیونیستی از همه زرادخانه هوایی و زمینی خود علیه غیرنظامیان در غزه استفاده می‌کند.

عبدالعاطی همچنین خواستار تشکیل کمیته تحقیق بین المللی درباره کشتار ساکنان محله شجاعیه در غزه شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری