کد خبر: 3181

مدیرکل ثبت احوال استان تهران از چاپ و توزیع ۱۵ هزار کارت هوشمند ملی برای کارت اولی ها در تهران خبر داد و گفت: حداکثر زمان برای صدور کارت هوشمند یک تا یک ماه و نیم است.

به گزارش قم خبر ، محمد مهدی اعلایی در گفتگو با مهر در مورد صدور کارت هوشمند ملی گفت: درحال حاضر در تهران فقط برای کارت اولی ها یعنی افرادی که برای اولین بار کارت ملی برای آنها صادر شده و به ۱۵ سال رسیده اند به جای کارت ملی کارت هوشمند ملی صادر خواهد شد.


وی تاکید کرد: متقاضیان می‌توانند از طریق اینترنت و سایت ثبت احوال برای ثبت نام کارت هوشمند اقدام کنند و سپس در مرحله بعد برای گرفتن عکس و اثر انگشت باید به مراکز پستی مراجعه نمایند.

به گفته مدیر کل ثبت احوال استان تهران عملیات صدور کارت هوشمند یک تا یک ماه و نیم به طول می انجامد و امضای دیجیتال نیز برای آنها در کارت در نظر گرفته شده است.

اعلایی گفت: در حال حاضر کارت هوشمند فقط برای تشخیص هویت به کار می رود و استفاده از خدمات دیگر کارت هوشمند و سلامت و کارت بانکی منوط به فراهم شدن زیر ساخت ها و زمینه های لازم از سوی سازمانهای مرتبط است.

وی درباره هزینه صدور کارت هوشمند ملی گفت: برای صدور این کارت ۱۵ هزار تومان به حساب دولت واریز می شود و ۶ هزار و ۳۲۰ تومان نیز تعرفه پستی آن است که در مجموع متقاضیان باید ۲۱ هزار و ۳۲۰ تومان پرداخت کنند.

به گفته وی، تاکنون ۱۵ هزار نفر در تهران کارت هوشمند ملی دریافت کردند و به مرور نیز برای سایر متقاضیان کارت صادر خواهد شد و احتمال اینکه تا پایان سال برای گروههای دیگری نیز کارت صادر شود وجود دارد اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیده ایم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری