کد خبر: 3180

شمار شهدای حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه به ۵۷۳ شهید و ۳۵۵۴ مجروح رسید که ۱۵۴ نفر از شهدا را کودکان و ۵۸ نفر را زنان تشکیل می‌دهند.

به گزارش قم خبر ،  شبکه خبری الاقصی به نقل از منابع بیمارستانی خبر داد که شمار شهدای حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه به ۵۷۳ شهید و ۳۵۵۴ مجروح رسید که در این میان ۱۵۴ نفر از شهداء را کودکان و ۵۸ نفر را زنان و ۲۸ نفر را سالمندان تشکیل می‌دهند.

از سوی دیگر در میان مجروحان ۱۱۲۵ کودک و ۶۲۹ زن و ۱۴۴ سالمند دیده می‌شوند.

"جان کری" وزیر امور خارجه آمریکا با هدف دست یابی به آتش بس میان اسرائیل و حماس دوشنبه شب وارد قاهره شد. جنبش مقاومت اسلامی خواستار تحقق خواسته‌هایش برای برقراری آتش‌بس شده است.

از جمله مهمترین این شرایط، بازگشایی همیشگی گذرگاه رفح و آزادی تمام اسرای معامله آزادی شالیط و ایجاد گذرگاه آبی برای غزه عنوان کردند.

در این شرایط همچنین حماس خواستار آزادی تمام اسرای آزاد شده و سپس به اسارت مجدد در آمده در چارچوب تفاهم نامه آزادی گلعاد شالیط شده است همچنین باید شرایط نگهداری اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی براساس تفاهم به عمل امده در سال ۲۰۱۲ با مقامات مصری اجرا شود.

تنش‌ها بین رژیم اسرائیل و فلسطینی‌ها پس از آن شدت گرفت که یک نوجوان فلسطینی به‌نام محمد ابوخضیر در شرق بیت‌المقدس زنده زنده سوزانده شد.

این اتفاق پس از آن رخ داد که جسد سه شهرک‌نشین اسرائیلی حوالی روستای حلحول در شهر الخلیل واقع در کرانه باختری پیدا شد، تل‌آویو حماس را مسئول مرگ این سه نفر می‌داند، با این وجود، حماس این اتهام را رد می‌کند.

رژیم اسرائیل با محاصره نوار غزه، حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار ساکن این منطقه را از حقوق اساسی خود همچون آزادی تردد، داشتن شغل با حقوق مناسب و بهداشت و آموزش محروم کرده است.
منبع: تسنیم

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری