کد خبر: 3066

نهادهای امدادرسان روز یکشنبه هشدار دادند در حالی که سه سال از زمانی که سومالی دستخوش خشکسالی مرگباری شد که به جان باختن شمار زیادی انجامید، این کشور اکنون با فاجعه دیگری رو به روست.

به گزارش قم خبر ، ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، بیانیه مشترکی که توسط گروهی از موسسات خیریه و نهادهای امدادرسان منتشر شد، حاکی است که بیش از ۳۰۰ هزار کودک در سومالی به سوتغذیه دچارند و در مجموع ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در این کشور به کمک های حیات بخش نیاز دارند.


در این بیانیه ضمن هشدار در این زمینه که بدون اختصاص کمک های مالی، احتمالا برنامه های امدادی از روی ناچاری متوقف می شود، آمده است: نهادهای امدادرسان بار دیگر زنگ خطر را به صدا در می آورند در این خصوص که نشانه های خشکسالی در سومالی در حال پدیدار شدن بوده و به منظور جلوگیری از بازگشت به شرایط فاجعه بار سال ۲۰۱۱ نباید این وضعیت را نادیده گرفت.

همچنین انتظار می رود که تعداد افراد گرفتار در بحران در این کشور جنگ زده با وخامت اوضاع بر اثر بی خانمانی یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر افزایش یابد.

سازمان ملل پیشتر در ماه جاری هشدار داد که بحران غذایی ممکن است در شهر موگادیشو پایتخت سومالی به مرحله اضطرار رسد.

هزاران آواره جنگی در پناهگاه های موقتی در موگادیشو به سر می برند، شهری که شورشیان الشباب مرتبط با القاعده به حملات خود علیه دولت بی ثبات این کشور ادامه می دهند.

در ماه می ۲۰۱۴ فقط ۱۲ درصد از نیازهای انسانی سالانه سومالی از رقم مورد نیاز ۹۳۳ میلیون دلار تامین شد.

این رقم از آن زمان به بعد به ۲۷ درصد افزایش یافت که براساس اعلام نهادهای امدادرسان هنوز کمتر از میزان مورد نیاز است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری