کد خبر: 2904

پلیس نجف اشرف ۶ تکفیری داعشی را در اردوگاه آوارگانی که از موصل به این شهر پناه آورده‌اند، شناسایی و دستگیر کرد.

به گزارش قم خبر ؛ فارس به نقل از خبرگزاری عراقی «براثا» خبر داد، پلیس نجف اشرف اعلام کرد که نیروهای پلیس این شهر ۶ تکفیری داعش را در میان آوارگان جنگ زده موصل که به این شهر پناه آورده‌اند، شناسایی و دستگیر کردند.


در پی نفوذ تکفیری‌ها به شهر موصل، تعداد زیادی از ساکنان این شهر که با مخالفت‌های اربیل برای ورود به این شهر مواجه شدند راهی شهرهای دیگر از جمله نجف شدند. به نظر می‌رسد که تکفیری‌ها که قصد بزرگنمایی توانمندی‌های خود را دارند و در پی ایجاد جنجال در این راستا هستند، در اندیشه ناامن کردن مناطق امنی مانند نجف اشرف هستند.

بر اساس این گزارش، پلیس نجف در عملیات تفتیش و بازرسی اردوگاه‌های آْوارگان موصلی در جاده ارتباطی نجف – کربلا، ۶ تکفیری را که خود را در میان آوارگان پنهان کرده بودند و به این طریق قصد انجام عملیات تروریستی در نجف را داشتند، دستگیر کردند. این عملیات بر اساس اطلاعات دقیق به دست آمده با موفقیت انجام شد و افراد مذکور به یک مرکز امنیتی منتقل شدند تا مورد بازجویی قرار گیرند.

استان نجف در ۱۶۰ کیلومتری بغداد قرار دارد که از نظر امنیتی، بسیار قوی است و انجام حملات تروریستی تکفیری‌ها در این شهر به سختی صورت می‌گیرد زیرا تدابیر شدیدی در آن برقرار است. پلیس نجف دیروز سه شنبه نیز ۳ زندانی فراری از زندان بادوش در موصل را شناسایی و دستگیر کرد و هفته پیش نیز دو تکفیری در فرودگاه نجف دستگیر شدند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری