یک تهیه‌کننده و کارگردان سینما، دلیل نگرانی‌های رهبر انقلاب را نسبت به اوضاع فرهنگی، سهل انگاری مسئولین فرهنگی دانست و افزود: مسائل خیلی زیادی هست که باید به آنها پرداخته شود، از مسئله خانواده گرفته تا مذاکرات هسته‌ای و سیاست خارجی و تحریم اقتصادی، درباره همه اینها باید کار فرهنگی روشنگرانه صورت گیرد.

به گزارش قم خبر ، مسعود اطیابی در گفتگو با کیهان، با بیان اینکه مسئولین فرهنگی و حتی هنرمندان از موضوعات مهم جامعه غافل شده‌اند گفت: غفلتی در بین مسئولین و اهالی هنر نسبت به موضوعات اصلی جامعه وجود دارد که باعث شده رهبر معظم انقلاب چندین بار نگرانی خودشان را نسبت به موضوع فرهنگ اعلام کنند.


این سینماگر کشورمان تأکید کرد وزارت ارشاد باید نویسندگان و هنرمندان را ترغیب کند تا در عرصه‌هایی که نیاز جامعه است فعالیت بیشتری صورت گیرد. وقتی رشد طلاق زیاد می‌شود باید هنرمندان در زمینه مسائل خانواده ورود کنند.یا در مسائلی همچون سیاست خارجی و اوضاع ایران در منطقه باید هنرمندان توسط وزارت ارشاد به کار گرفته شوند و اذهان عمومی جامعه را روشن کنند.

اطیابی در پایان با توجه با فرارسیدن ایام یک سالگی دولت و ارزیابی عملکرد وزارت ارشاد گفت: طی یک ساله گذشته وزارت ارشاد کاری انجام نداده است که قابل ارزیابی باشد. منفی‌ترین کار وزارت ارشاد این است که کاری نکرده.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری