کد خبر: 2849

برادر حجت الاسلام بطحائی گفت: برادرم ۱۰ سال در نجف زندگی کرده و طلبه‌های زیادی در نجف با او دوست هستند. دوستانش از همان روزهای اول که این‌ها به دست داعش اسیر شدند پیگیر شدند تا خبری پیدا کنند.

به گزارش قم خبر ، سید علی بطحائی برادر حجت الاسلام سیدمحمدرضا بطحایی در گفتگو با تسنیم، از بی اطلاعی در مورد آخرین وضعیت خانواده برادرش خبر داد و گفت: برادر من طلبه نجف بود و به خاطر تحصیل در حوزه علمیه و کار تبلیغ ۱۰ سال ساکن نجف بوده است. او هر سال ماه مبارک رمضان به ایران می‌آمد و در کنار خانواده بود اما امسال به دلیل آنکه همسرش باردار بود تصمیم گرفت همانجا بماند. به همین دلیل کار تبلیغ در سامرا را قبول کرد و جهت تبلیغ به همراه همسر باردار و پسر ۳ ساله‌اش راهی شهر سامرا شد. آن‌ها ابتدا به زیارت حرمین عسکریین(ع) رفتند اما حضورشان در سامرا با شورش داعشی‌ها همزمان می‌شود. به همراه چند خانواده دیگر چند روزی را برای آرام شدن شهر آنجا می‌مانند.


وی افزود: یکی از بستگان همسر برادرم همان زمان برای دیدار آن‌‌ها راهی نجف شده بود که حضورش در نجف را به آن‌ها اطلاع می‌دهد. برادرم هم مجبور می‌شود به نجف بازگردد به همین دلیل به همراه یک خانواده ایرانی دیگر، خانواده محسن نادعلی رضایی ۳۹ ساله با همسر و دختر ۳ ساله‌اش در یک ماشین عازم نجف می‌شوند که میان راه به دست داعشی‌ها اسیر می‌شوند. رفقایش از نجف با همراه او تماس می‌گیرند. یک عرب گوشی را جواب می‌دهد و می‌گوید این‌ها را گرفته‌ایم و می‌خواهیم بکشیم. بار دوم چند ساعت بعد دوستان برادرم مجددا تماس می‌گیرند دوباره یکی از این اعراب جواب می‌دهد و می‌گوید آن‌ها را کشته‌ایم. و این آخرین خبری است که ما از وضعیت آن‌ها در عراق داشته‌ایم. بعد از آن دیگر خبری از آن‌ها نشده است.

بطحائی با اشاره به پیگیری‌هایی که در خصوص وضعیت برادرش انجام شده گفت: برادرم ۱۰ سال در نجف زندگی کرده و طلبه‌های زیادی در نجف با او دوست هستند. دوستانش از همان روهای اول که این‌ها به دست داعش اسیر شدند پیگیر شدند تا خبری پیدا کنند. خبرهایی هم پیدا کردند از جمله اینکه گفته شد ماشین آن‌ها پیدا شده اما می‌گفتند صحت این خبرها هم صد درصد قابل تایید نیست. دو تا از برادرانم برای پیگیری و جستجوی بیشتر به نجف رفتند و برگشتند اما نتوانستند خبری بگیرند. گفته شده بود اجسادی از شهدایی که توسط داعش به شهادت رسیده‌اند هنوز شناسایی نشده‌اند. دوستان برادرم برای شناسایی رفتند اما خبری از اجساد خانواده برادرم میان آن‌ها نبوده است. تنها راه جستجوی ما سفارت ایران بوده است. که موضوع را از آنجا پیگیر هستیم.

وی در ادامه تصریح کرد: هم اکنون یک ماه و چند روز از این قضیه می‌گذرد اما ما همچنان از وضعیت آن‌ها بی خبریم. و هیچ مدرکی بر شهادت یا سلامت خانواده برادرم به همراه خانواده نادعلی رضایی در دست نیست. تقاضایمان از سفارت ایران و دولت اینست که برای پیدا شدن اثری از این دو خانواده کار موثری انجام دهند.

حجت الاسلام سید محمدرضا بطحائی متولد ۱۳۵۸ به همراه همسر باردار و پسر ۳ ساله‌اش سید محمد علی بطحائی اواسط خردادماه به همراه یک خانواده ایرانی دیگر در سامرا به دست داعش اسیر شدند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری