کد خبر: 2766

دبیر اجرایی کنگره بین‌المللی خطر جریان‌های تکفیری خبر داد

خبرگزاری تسنیم: دبیر اجرایی کنگره بین‌المللی خطر جریان‌های تکفیری گفت: ۳۰۰ نفر از چهره های درجه یک علمی واجتماعی جهان اسلام به کنگره خطر جریان‌های تکفیری دعوت شدند.

به گزارش قم خبر و به نقل از  خبرگزاری تسنیم از قم، حجت الاسلام و مسلمین سید مهدی علیزاده موسوی در دیدار مسئولین برگزاری کنگره خطر جریان های تکفیری با آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به خطر گروه های تکفیری اظهار کرد: گروه های تکفیری امنیت کشورهای اسلامی را به خطر انداخته است و امروز 21 گروه تکفیری در سوریه به کشتار مردم این کشور مبادرت می کنند، اگر به مسئله تکفیر توجه نکنیم، با توجه به مرزهای طولانی  کشورمان با کشورهای همچون افغانستان و پاکستان، امنیت کشور ما نیز به خطر می افتد.

دبیر اجرایی کنگره بین‌المللی خطر جریان‌های تکفیری با اشاره به محورهای این کنگره گفت: فعالیت دبیرخانه کنگره خطر جریان های تکفیری یک سال پیش شروع  شده است و محورهای فعالیت این کنگره، مسئله تبارشناسی جریان های تکفیری، مسائل اعتقادی جریان های تکفیری، جریان تکفیری و مسائل سیاسی و راه های برون رفت از وضعیت کنونی است.

مسئله تکفیر دغدغه جهان اسلام است

علیزاده جمع آوری سخنان علمای اسلام بر ضد تکفیر را یکی از فعالیت های دبیرخانه کنگره خطر جریان های تکفیری دانست و افزود: این سخنان در قالب یک موسوعه جمع آوری شده است که در کنگره خطر جریان های تکفیری عرضه می شود، همچنین فتاوای سخیف گروه های تکفیری و مستندات تخریب آثار مذهبی مسلمانان توسط گروه های تکفیری هم جمع آوری شده است که در کنگره عرضه می شود.

دبیر اجرایی کنگره بین‌المللی خطر جریان‌های تکفیری با اشاره به مقاله های ضد تکفیری بیان کرد: تاکنون 529 مقاله به دبیرخانه خطر جریان های تکفیری رسیده است و 59 مقاله به پژوهشگران خارجی سفارش شده است، همچنین از آثاری همچون موسوعه نقد جریان های تکفیری، معجم کتاب های ضد تکفیری علمای جهان اسلام و کتاب شناسی تکفیر در کنگره خطر جریان های تکفیری رونمایی می شود.

وی تصریح کرد: مسئله تکفیر یکی از دغدغه های کنونی جهان اسلام است و دستگاه های مختلف ما را در برگزاری کنگره خطر جریان های تکفیری همراهی می کنند، همچنین دانشگاه عالی دفاع ملی در بحث برون رفت از وضعیت کنونی جهان اسلام که بر اثر فعالیت گروه های تکفیری به وجود آمده است، در حال فعالیت است.

نظر سید حسن نصر الله در خصوص گروه های تکفیری

علیزاده با اشاره به مهمانان کنگره خطرات جریان های تکفیری اظهار کرد: این کنگره با حمایت مراجع تقلید برگزار می شود و 300 نفر از چهره های درجه یک علمی واجتماعی جهان اسلام به کنگره خطر جریان های تکفیری دعوت شدند و مسئولین برگزاری این کنگره با علمای اهل سنت در کشورهای مختلف رایزنی های را داشته اند.

دبیر اجرایی کنگره بین‌المللی خطر جریان‌های تکفیری، برگزاری چندین پیش نشست را در خارج از کشور از برنامه های این کنگره دانست و افزود: در این راستا یک پیش نشست در کشور سوریه برگزار شد که با شرکت 120 نفر از علمای اهل سنت و شیعه این کشور همراه بود، پس از این پیش نشست مسئولین برگزاری کنگره خطر جریان های تکفیری، دیداری چهار ساعته را سید حسن نصر الله داشتند، دبیر کل حزب الله در این دیدار عنوان کرد که پس از جنایات گروه های تکفیری، اکنون علمای اهل سنت نیز با شیعیان بر ضد گروه های تکفیری همراه هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری