کد خبر: 2759

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی رویکرد وزیر خارجه ایران در وین را دارای ظرافت خاص جهت خلع سلاح حریفان و خواسته‌های گزاف آن‌ها نام نهاد.

 

سبک خاص ظریف از نگاه لس‌آنجلس تایمز

به‌گزارش قم خبر  به نقل از فارس، روزنامه «لس‌آنجلس تایمز» در گزارشی از جو مذاکرات هسته‌ای در وین نوشت: مقام‌های آمریکایی حاضر در وین رویکرد سخت‌گیری آشکاری را برای ایجاد فشار بر ایران و به دنبال تهدید از سوی این کشور مبنی بر ترک مذاکرات اتخاذ کرده‌اند اما «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران، از این ابزار در پاسخ گویی مدد نمی‌گیرد.

بر اساس این گزارش، این دیپلمات ایرانی در حالی‌که مذاکرات شدت گرفته است با لبخند و اطمینان دهی از تمایل ایران به همکاری با قدرت‌های جهانی صحبت می‌کند.

مقام‌های غربی رویکرد ظریف را سبکی خاص که ایران را کشوری بدون تهدید و در عین حال کشورهای غربی را قلدر می‌نامد خطاب کردند.

یک دیپلمات نزدیک به مذاکرات در این رابطه اظهار داشت: «ظریف در تلاش است تا نشان دهد صحبت از تهدید بودن برنامه هسته‌ای ایران گزاف است.»

این روزنامه در ادامه نوشت: ظریف روز گذشته در حالی که در تلاش جهت دیدار با مقام‌های انگلیس، فرانسه،آلمان و دیدار جداگانه با جان کری بود در مرکز توجه قرار داشت.

اگر ظریف بتواند مقام‌های آمریکایی را متقاعد کند که تقاضاهایشان اضافی است، آنگاه خواهد توانست اعضای دیگر گروه ۵+۱ را نرمتر کرده و یا در صورت به بن بست رسیدن مذاکرات واشنگتن را مقصر نشان دهد.

یک کارشناس اندیشکده «رند» در این زمینه گفت: «اگر واشنگتن در این زمینه سختگیر نشان داده شود ، آنگاه ایران می‌تواند قضیه را جوری نشان دهد که سزاوار معافیت از تحریم‌ها است.»

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری