کد خبر: 2756

رییس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با روسای مجالس مالی و سودان خواستار برگزاری نشست فوق العاده تروئیکای بین المجالس اسلامی برای بررسی فاجعه غزه شد.

به گزارش قم خبر به نقل از خانه ملت، «علی لاریجانی» که ریاست دوره ای بین المجالس اسلامی را بر عهده دارد، جداگانه با «ایساکا سیدیبه» و «عزالدین منصور» روسای مجالس مالی و سودان به عنوان روسای فعلی و آتی اتحادیه روسای مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی(PUIC) تلفنی گفت و گو کرد.


وی در این گفت و گوها با یادآوری اوضاع وخیم انسانی در غزه به دلیل حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی به این منطقه خواستار نشست فوق العاده تروئیکای بین المجالس اسلامی شد.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین سکوت نهادها و مجامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر در قبال جنایات ضد انسانی رژیم صهیونیستی و حمله به مناطق مسکونی، بیمارستان ها و مساجد در غزه را که منجر به شهادت و زخمی شدن جمع زیادی از مردم بی دفاع و مظلوم غزه اعم از زن، مرد، کودک و جوان شده است، محکوم کرد.

لاریجانی گفت: همه کشورها و ملت ها بویژه دولت های مسلمان در قبال جنایات و قتل عام هولناکی که رژیم اشغالگر قدس انجام می دهد دارای مسوولیت هستند و باید با همفکری و هم اندیشی جلوی اقدامات سبعانه رژیم صهیونیستی گرفته شود.

وی با تاکید بر نقش مهم و مسوولیت مجالس کشورهای اسلامی در قبال اوضاع جاری سرزمین های اشغالی فلسطین و کشتار مردم بی دفاع فلسطین توسط رژیم نژادپرست اسراییل خواستار اتخاذ تمهیدات، اقدامات و تدابیر لازم از سوی پارلمان های اسلامی شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری