کد خبر: 2748

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت با تامل بر انگیز خواندن ابراز تکدر رئیس‌جمهور و شورای رقابت به دلیل افزایش قیمت خودرو، گفت: وقتی دولت و شورای رقابت از افزایش قیمت خودرو ابراز تکدر می‌کنند، باید گفت لابد مردم عامل گرانی خودرو هستند؟

به گزارش قم خبر ، نادر قاضی‌پور عضو ناظر مجلس در شورای رقابت در گفت‌وگو با تسنیم با انتقاد از تصمیم این شورا برای افزایش قیمت خودروهای داخلی، گفت: رئیس شورای رقابت در جلسه‌ای که برای تعیین قیمت‌های جدید خودروها رأی‌گیری می‌شد، گفت خودروها حداکثر تا سقف ۲ میلیون تومان گران و برخی خودروها نیز کاهش قیمت خواهد داشت، در صورتیکه این طور نشد.


وی با بیان اینکه هر عضو ۳ ناظر مجلس در شورای رقابت در جلسه تعیین قیمت خودروها با افزایش قیمت‌‌ها مخالفت کردند، افزود: سؤال بنده از رئیس این شورا این است که شما در این جلسه دیدید که هر ۳ عضو شورای رقابت مخالف سرسخت افزایش قیمت و خواهان کاهش قیمت خودروها هستند و مستنداتی برای کاهش قیمت ارائه کردند، چرا با آن موافقت کردید؟

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت در ادامه به ۵ شرط این شورا برای خودروسازان جهت افزایش قیمت خودروها اشاره کرد و گفت: پیش از اینکه شرکت‌های خوروسازی این ۵ شرط را اجرا کنند، مجوز افزایش قیمت از سوی شورای رقابت به آن‌‌ها داده شد که نباید این اقدام پیش از اجرای شروط این شورا از سوی خودروسازی‌ها اتخاذ می‌شد.

قاضی‌پور با بیان اینکه افزیش قیمت‌ها در شرایطی انجام شده که خودروسازان خدمات پس از فروش ارائه نکرده و کیفیت محصولات را نیز بالا نبرده‌اند، تصریح کرد: رئیس شورای رقابت در جلسه تعیین قیمت خودروها گفت که خودروها با این روش، حداکثر ۲ میلیون افزایش قیمت خواهند داشت و برخی نیز باید ارزان شود، در صورتیکه مشاهده می‌کنیم خودروها حدود ۶ تا ۸ میلیون تومان افزایش قیمت داشته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه قرار بود شورای رقابت برای تعیین قیمت خودروها دستورالعمل ارائه کند، نه اینکه قیمت‌گذاری داشته باشد، خاطر نشان کرد: اگر شورای رقابت برای تعیین قیمت خودروها دستورالعمل ارائه می‌کرد، قیمت‌ها تا این اندازه افزایش نمی‌یافت، در هر صورت ما به عنوان ناظر مجلس، مخالف افزایش قیمت‌ها هستیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تامل بر انگیز خواندن ابراز تکدر رئیس‌جمهور و شورای رقابت به دلیل افزایش قیمت خودرو، گفت: وقتی دولت و شورای رقابت از افزایش قیمت خودرو ابراز تکدر می‌کنند، باید گفت پس چه کسی قیمت خودرو را افزایش داده است نکند مردم مقصر هستند؟ لابد مردم عامل گرانی خودرو هستند؟.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری