یک روزنامه عربستانی به نقل از "منابع مطلع"، مدعی شد که بازجویی از متهمان به تروریسم نشان می دهد عناصر القاعده، با توزیع لوح های فشرده و دیگر اقلام تبلیغی در مساجد عربستان، اقدام به عضوگیری و ترویج افکار خود می کردند.

به گزارش قم خبر به نقل از العالم، یک روزنامه عربستانی به نقل از "منابع مطلع"، مدعی شد که بازجویی از متهمان به تروریسم نشان می دهد عناصر القاعده، با توزیع لوح های فشرده و دیگر اقلام تبلیغی در مساجد عربستان، اقدام به عضوگیری و ترویج افکار خود می کردند.


روزنامه سعودی الحیاة در گزارشی نوشت: بازجویی از متهمان به تروریسم نشان داده که القاعده لوح های فشرده (سی دی) تصویری و صوتی را برای ترویج و تبلیغ افکار خود در مساجد عربستان توزیع می کرد.

الحیاة به نقل از "منابع مطلع" می افزاید: متهمان از طریق اینترنت شدیداً تحت تأثیر القاءات سرکردگان القاعده و نظریه پردازان افکار منحرف و گمراه قرار گرفته بودند و سران کشورهای اسلامی و رؤسای دستگاه های امنیتی را کافر می دانستند.

به نوشته الحیاة، متهمی که هم اکنون محاکمه می شود، کتابی را به نام "أزهار الریاض، إنتقاض الاعتراض علی تفجیرات الریاض" در تمجید و تعریف از انفجارهای عربستان تألیف کرده و کتاب "الکواشف الجلیة في کفر الدولة السعودیة" با موضوع تکفیر حاکمان عربستان، تالیف ابو محمد المقدسی را نیز ویرایش کرده است.

این روزنامه مدعی شد: متهم اعتراف کرده است که با استفاده از کامپیوتر و اینترنت برنامه هایی برای برهم زدن امنیت ملی عربستان و تبلیغ افکار منحرف و گمراه تهیه می کرد، افکار تکفیری را در میان جوانان ترویج می کرد و آنان را به شورش علیه حاکم وقت و همچنین پیوستن به گروه های مسلح در مناطق مختلف جهان تحریک می کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری