کد خبر: 2712

رئیس مجمع جهانی شیعه‌شناسی گفت: به دلیل عوارض شیمیایی در دوران هشت سال دفاع مقدس دچار نارسایی قلبی شدم و قرار است پزشکان به زودی برایم عمل پیوند قلب انجام دهند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، حجت‌الاسلام علی انصاری بویراحمدی، رئیس مجمع جهانی شیعه‌شناسی که از اواسط اردیبهشت ماه در بیمارستان شهید رجایی تهران بستری بود، درباره آخرین وضعیت جسمانی خویش به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس گفت: به دلیل عوارض شیمیایی در دوران هشت سال دفاع مقدس دچار نارسایی قلبی شدم و پزشکان تصمیم به انجام عمل پیوند قلب گرفتند.


وی خاطرنشان کرد: قرار است به زودی مقدمات انجام عمل پیوند قلب در بیمارستان شهید رجایی تهران انجام شود و اکنون مرخص شده‌ام و در انتظار پیوند قلب هستم.

پیش از این رئیس مجمع جهانی شیعه‌شناسی درباره زمان و کیفیت شیمیایی شدنش به خبرنگار فارس گفته بود: دو مرتبه در سال ۱۳۶۴ شیمیایی شدم، یکبار در منطقه شلمچه در عملیات بدر و دیگری در عملیات کربلای چهار بود البته ماسک داشتم ولی هنگام پایان عملیات، ترکشی به ماسکم اصابت کرد و آن را پاره نمود و از آنجایی که مجروح شده بودم حواسم به بحث شیمیایی نبود.

وی افزود: در ابتدا که شیمیایی شده بودم ۳۰ درصد از ریه‌هایم از کار افتاد، کم کم به ۵۰ درصد رسید و در حال حاضر ۷۰ درصد از ریه‌هایم از کار افتاده است همچنین وضعیت قلبم نیز سال به سال بدتر می‌شود و کارایی خود را به دلیل افزایش سموم شیمیایی از دست می‌دهد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری