کد خبر: 2643

رئیس دانشگاه آزاد در آخرین اظهارات خود و در واکنش به انتقادات صورت گرفته از «بخشنامه عدم برخورد با مصادیق بدحجابی در دانشگاه آزاد» منتقدین این بخشنامه را عده‌ای حاشیه‌ساز و فحاش خواند.

به گزارش قم خبر به نقل از «خبرگزاری دانشجو»، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در آخرین اظهارات خود و در واکنش به انتقادات صورت گرفته از «بخشنامه عدم برخورد با مصادیق بدحجابی در دانشگاه آزاد» اساتید دانشگاه، دانشجویان، تشکل‌های دانشجویی، نمایندگان مجلس و ائمه جمعه را که از منتقدین این بخشنامه بودند عده‌ای حاشیه‌ساز و فحاش خواند و گفت: اگر انتقادها سازنده باشد، استقبال می‌کنیم اما به فردی که بخشنامه را نخوانده و فحاشی می‌کند، پاسخی نمی‌دهیم. ضمن اینکه اینگونه افراد سخنانشان بین مردم جایگاهی ندارد. پس لزومی ندارد برای حاشیه پردازان وقت بگذاریم.


وی همچنین انتقادات را موضوعی حاشیه‌ای دانست و با فرافکنی و بدون پاسخگویی نسبت به این موارد اظهار داشت: شرایط کنونی جامعه به گونه‌ای است که فرصت پاسخگویی به حاشیه‌ها را نداریم. اگر بخواهیم به تمامی حاشیه‌ها پاسخ دهیم، باید تمامی وقتمان را صرف این کار کنیم و از کارهای اصلی باز می‌مانیم.

این اظهارات میرزاده و نوع ادبیات وی در حالی است که محیط دانشگاه محل «بحث و گفتگو» و «انتقاد و پاسخ شنیدن است» همان امری که دانشگاه را به محل برپایی کرسی‌های آزاد اندیشی و محیطی برای مطالبه اخلاقی از مسئولین تبدیل کرده است و اینک مبرهن است که این نوع ادبیان در شان یک رئیس دانشگاه نیست.

همچنین این نوع ادبیات میرزاده در حالی است که پیش از این سید حسن خمینی، عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و قدیم این دانشگاه گفته بود: آقای میرزاده به پرکاری معروف است البته کمی عصبانی است که البته باید در فضای دانشگاه و در رابطه با دوستان آن را کمی تعدیل کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری