کد خبر: 2638

نماینده زاهدان در مجلس با بیان اینکه نمایش بی‌حجابی و بی‌عفتی در کلانشهرها یک طرح سازماندهی شده است، گفت: صرفا با اقدامات فرهنگی نمی‌توان این مشکل را حل کرد، بلکه باید با عوامل بازدارنده قانونی، با هنجارشکنان برخورد شود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در نطق میان دستور خود با اشاره به اقدامات تجاوزگرایانه رژیم صهیونیستی در حمله به مناطق فلسطین اظهار داشت: امت اسلامی این روزها در سوگ مردم فلسطین است و کشورهای اسلامی که با بستن شیرهای نفت خود می‌توانند دنیا و رژیم صهیونیستی را به زانو در بیاورند، متأسفانه نه تنها کمک نمی‌کنند، بلکه همراه صهیونیست‌ها با چراغ سبز مدعیان به اصطلاح حقوق بشر فجیع‌ترین جنایات را انجام می‌دهند.


وی افزود: کشورهایی که تا دندان به سلاح‌های هسته‌ای و تجهیزات نظامی مجهز هستند، شاهد هستیم که انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را برای ایران نمی‌پسندند و ثابت کردند که تنها زبان زور را می‌شناسند، بنابراین تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ذره‌ای از منافع ملی نباید عدول کند و فرمایشات رهبر معظم انقلاب را به صورت کامل باید اجرایی کند.

شهریاری خاطرنشان کرد: متأسفانه این روزها عده‌ای در خیابان کلانشهرها بی‌عفتی و بی‌حجابی را به نمایش می‌گذارند که قطعا این تحرکات سازماندهی شده است و اعتقادات دینی مردم را نشانه گرفته‌اند و عده‌ای ساده‌لوح فکر نکنند که صرفا با اقدامات فرهنگی می‌توان این مشکل را حل کرد، بلکه باید از عوامل بازدارنده قانونی هم برای برخورد و مقابله با هنجار شکنان استفاده کرد.

نماینده زاهدان تصریح کرد: از دولت می‌خواهیم تا مصوبه مجلس درباره حذف سه دهک بالا یارانه‌ها را عملی کرده و به قول محرومان عمل کند، از طرفی دیگر یکی از دلایل فساد و فحشا فقر است که باید چاره‌جویی اساسی در این زمینه صورت گیرد.

وی با اشاره به آمار نرخ بیکاری در سیتان و بلوچستان ادامه داد: آمارهای غیر رسمی نرخ بیکاری در استان سیستان و بلوچستان بسیار تکان‌دهنده است به طوری که شهرهای سراوان با ۴۴.۸، ایرانشهر با ۴۳.۳، زابل با ۴۳، سیب سوران با ۳۸.۵، هیرمن با ۳۷.۳، زهک با ۳۵.۹، سرباز با ۳۰ درصد بیکاری جزو ۲۰ شهر اول بیکار کشور محسوب می شوند و شهر زاهدان نیز با ۲۵.۵ درصد بعد از خرم آباد دومین مرکز استان از نظر بیکاری است.

وی اضافه کرد: با توجه به خدمات ارزشمند در زمینه زیرساخت‌ها مانند برق، آب، گاز، حمل و نقل هوایی و زمینی، بهداشت و تربیت نیروی انسانی بعد از انقلاب وجود نرخ بالای بیکاری در این استان نشان‌دهنده ضعف مدیریت در دو دهه گذشته است، از طرفی دیگر متأسفانه اکثر بیکاران در این استان دارای تحصیلات هستند و برای کسب مدرک هزینه زیادی را پرداخت کردند اما اکنون بیکار هستند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری