کد خبر: 2631

مرحله‌ی جدید اعزام‌های عتبات عالیات که مانند سال‌های گذشته از ابتدای ماه مبارک رمضان متوقف شده بود، از فردا (دوشنبه، ۲۳ تیرماه) با اعزام نخستین گروه زائران ایرانی آغاز می‌شود.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، هر سال از ابتدای ماه مبارک رمضان به‌مدت ۱۵ روز به‌دلیل مرمت و بازسازی هتل‌های محل اسکان زائران و تجدید قوای نیروهای شاغل در بخش‌های اجرایی، اعزام‌های عتبات متوقف می‌شود.


نخستین گروه زائران ایرانی فردا به زیارت عتبات عالیات عراق مشرف می‌شوند و لیالی قدر را در کربلای معلی یا نجف اشرف خواهند بود.

نام‌نویسی متقاضیان در کاروان‌های مرحله‌ی جدید از ۱۰ تیرماه آغاز شده و ثبت نام‌ها همچنان در حال انجام است. هزینه‌ی سفر به عتبات در مرحله‌ی جدید اعزام‌ها، ۸ تا ۱۰ درصد کاهش یافته که این رقم در ایام ماه مبارک رمضان ۱۶ تا ۲۰ درصد است.

مرحله‌ی جدید اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات تا چهارم مهرماه ادامه خواهد داشت و اعزام‌ها اکنون فقط به‌صورت هوایی انجام می‌شود.

بنا بر اعلام سازمان حج و زیارت، اعزام‌های مرحله‌ی جدید از هشت ایستگاه پروازی در کشور به سمت نجف اشرف انجام خواهد شد. در این مرحله، سفر به کاظمین همچنان ممنوع است و متقاضیان سه روز در کربلا و چهار روز در نجف یا برعکس اقامت می‌کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری