کد خبر: 2615

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر اینکه نتیجه نگرفتن از مذاکرات هیچ مشکلی برای ملت ایران به وجود نخواهد آورد، گفت: فارغ از اینکه مذاکرات چه نتیجه‌ای خواهد داد ایران برای زندگی با وجود تحریم‌ها و حتی تشدید آن برنامه‌ریزی کرده است.

به گزارش قم خبر ، عباسعلی منصوری آرانی نماینده مردم بیدگل در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران با ۱+۵ و اهمیت بحث محاسبات در مذاکرات، گفت: ایران در مذاکرات هسته‌ای حضوری هدفمند دارد و قطعاً بدون اینکه اهداف ملت ایران تأمین شود، هیچ توافقی صورت نمی‌گیرد.


وی با بیان اینکه ایران در مذاکرات هسته‌‌ای به‌طور جدی ورود کرده است و این جدیت در رعایت خطوط قرمز نیز محفوظ است، افزود: اصل غنی‌سازی و نیازهای آتی ایران جزو خطوط قرمز است و ۱+۵ بدون احترام به نیازهای ایران نمی‌تواند به هیچ توافقی دست یابد.

منصوری آرانی با تأکید بر اینکه نتیجه نگرفتن از مذاکرات هیچ مشکلی برای ملت ایران به وجود نخواهد آورد، افزود: فارغ از اینکه مذاکرات چه نتیجه‌ای خواهد داد، ایران برای زندگی با وجود تحریم‌ها و حتی تشدید آن برنامه ریزی کرده است و در صورتی که تحریم‌ها هم لغو نشود مشکل خاصی به وجود نخواهد آمد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه با بیان اینکه شرط ایران برای تعامل و توافق با غرب لغو تمام تحریم‌هاست، تصریح کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند که مذاکرات جنگ محاسبات است، ما باید با این محاسبه که تحریم‌ها برقرار است در مذاکرات شرکت کنیم چرا که در صورت عدم توافق‌، این ۱+۵ است که متضرر می‌شود نه ایران.

وی در پایان گفت: جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته‌ای، نیاز ملت خود را روی میز مذاکره قرار نداده است چراکه ایران عزت و اقتدار خود را با هیچ‌چیز دیگری عوض نمی‌کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری