کد خبر: 2605

عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی:

عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی گفت: تنها وجه اشتراک دوره امام حسن(ع) با الان این است که نسبت به مکر دشمنان آگاه باشیم و فریب معاویه زمان را مانند دوره امام حسن(ع) نخورده و جواب‌ تهدیدهای دشمن را به موقع و در اوج اقتدار بدهیم.

خبرگزاری فارس: فریب معاویه‌های زمان را نخوریم

به گزارش قم خبر ، حجت‌الاسلام ابراهیم حسینی امروز در گفت‌وگو با فارس در ارتباط با تشبیه کردن دوران امام حسن(ع) با وضعیت کنونی کشور ایران در عرصه‌های بین‌المللی گفت: سه تفاوت بین این دو وجود دارد، ابتدا اینکه ما قبول داریم معاویه فردی فاسق بود اما امام حسن(ع) با معاویه، کسی که خود را مسلمان دانسته و داعیه‌دار خلافت بر مسلمین بوده درگیری داشته‌اند.

وی در ادامه افزود: در واقع درگیری بین دو جمعیت مسلمان بوده، در صورتی که در حال حاضر دشمنی ایران با آمریکا بین دو امت مسلمان و کافر است.

حسینی دومین تفاوت را وضعیت آگاهی و بصیرت مردم عنوان کرد و گفت: در زمان امام حسن (ع) مسلمانان سست عنصر بوده‌اند، ایشان 6 ماه مردم را به مبارزه با معاویه دعوت کردند اما آنها امام خود را لبیک نگفته و در نهایت امام مجبور به صلح با معاویه می‌شود.

وی در ادامه اظهار کرد: اما وضعیت فعلی با آن دوره فرق کرده و مردم بسیار آماده و با بصیرت هستند چراکه فریادشان "جانم فدای رهبر است" اما مردم زمان امام حسن(ع) "البقیا" سر می‌دانند یعنی ما می‌خواهیم زنده بمانیم.

عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی تصریح کرد: بعضی از مسئولین، ‌احزاب و گروه‌ها وادادگی خود را توجیه شرعی کرده و با قیاس‌های مع‌الفارق خود وضعیت کنونی را با دوره امامت امام حسن(ع) یکی می‌کنند.

حسینی سومین دلیل را تشریح این وضعیت توسط رهبری دانست و گفت: اینکه الان در وضعیت امام حسن (ع) هستیم یا نه در تشخیص رهبری است و شاهد هستیم که رهبری در سخنان خود وضعیت الان را وضعیت خیبر اعلام کرده‌اند یعنی دشمنان از سر ناچاری بعد از 10 سال حق هسته‌ای ایران را قبول کردند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تنها وجه اشتراک دوره امام حسن(ع) با الان این است که نسبت به مکر دشمنان آگاه باشیم تا فریب معاویه زمان را مانند دوره امام حسن(ع) نخورده و جواب‌ تهدیدهای دشمن را به موقع و در اوج اقتدار بدهیم هرچند که عده‌ای این را نمی‌فهمند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری