کد خبر: 2510

با مطرح شدن نام ابوبکر بغدادی بعنوان خلیفه مسلمین، نبیل نعیم، یکی از سلفی‌ها مصری در گفت وگو با کانال ماهواره‌ای "البلد" نکات مهمی را درباره رهبر گروه تروریستی داعش فاش کرد.

به گزارش قم خبر؛ در ستون جهت اطلاع روزنامه جمهوری اسلامی پنجشنبه ۱۹ تیر ماه ۹۳ آمده است:

* گروه تروریستی داعش اولین مجله اینترنتی و کاغذی خود را با نام "دابق" و به دو زبان عربی و انگلیسی منتشر کرد. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری براثا، داعش، این نشریه را بدون اینکه محل چاپ آن را اعلام کند منتشر کرد، نسخه اینترنتی این نشریه برای مخاطبان خاص ارسال شده و نسخه کاغذی نیز در برخی مناطق سوریه و عراق منتشر شده است. این نشریه در۵۰ صفحه است که نسخه اینترنتی آن به زبان انگلیسی و با کیفیتی حرفه‌ای تهیه شده است. این نشریه در نگارش و تدوین از دیگر نشریه‌های هم سنخ خود متمایز است و سطح آن از نشریه‌های وابسته به مخالفان سوری بالاتر است.

وجه تسمیه این نشریه یعنی واژه "دابق" به منطقه "مرج دابق" در شمال استان حلب سوریه برمی گردد و اشاره‌ای تاریخی دارد به جنگ مرج دابق در زمان عثمانی‌ها که در آن سپاه عثمانی به رهبری سلطان سلیم اول توانست نیروهای ممالیک را شکست دهد و عثمانی‌ها پس از آن توانستند سوریه و سایر کشورهای عربی را به مدت چهار قرن تحت تصرف خود در آورد. برروی جلد اولین شماره از این مجله به زبان انگلیسی جمله "بازگشت خلافت" نوشته شده که هدف از این کار انتشار افکار این گروه درباره حکومت‌داری و خلافت اسلامی است. این نشریه بیشتر از آنکه داخلی باشد یک نشریه جهانی است که هدف آن ترویج بین‌المللی افکار گروه مذکور است.

*با مطرح شدن نام ابوبکر بغدادی بعنوان خلیفه مسلمین، نبیل نعیم، یکی از سلفی‌ها مصری در گفت وگو با کانال ماهواره‌ای "البلد" نکات مهمی را درباره رهبر گروه تروریستی داعش فاش کرد. نبیل نعیم می‌گوید: ابوبکر بغدادی با نام اصلی "ابراهیم عواد البکری" مدتها در زندانهای آمریکا در عراق به سر برد اما ناگهان آمریکایی‌ها در سال ۱۳۸۵ و درحالی که در آن زمان هیچ فردی مورد عفو آمریکایی‌ها قرار نمی‌گرفت،‌ او را آزاد کردند. او پس از آزاد شدن به ابومصعب زرقاوی پیوست و آمریکایی‌ها یک ماه پس از آزادی البغدادی توانستند مقر زرقاوی را بمباران کنند و رهبر القاعده در بلاد الرافدین را بکشند.

این فرد سلفی می‌افزاید: البغدادی ۲۰ الی ۳۰ میلیون دلار برای راه‌اندازی گروه تروریستی داعش برای نابودی تشکیلات القاعده در عراق هزینه کرد. او هر جا که می‌رفت و با فرماندهان نظامی القاعده در عراق ملاقات می‌کرد، آمریکایی‌ها ساعتی بعد آنجا را بمباران می‌کردند، به همین دلیل است که القاعده به داعش با دیده شک نگاه می‌کند. آنها (داعش و القاعده) در ابتدای کار قصد متحد شدن را داشتند ولی دیدیم سرانجام با یکدیگر درگیر شدند. نبیل نعیم می‌افزاید: من مدتی در زندان بودم و وقتی آزاد شدم محتاج یک لقمه نان بودم ولی همه دیدند که یک مرتبه البغدادی صاحب میلیون‌ها دلار شد و ۶۰۰ الی ۷۰۰ خودروی شاسی بلند به دست آورد.

همه این اموال توسط قطر برای داعش هزینه می‌شد و ترکیه در تسلیح آنها نقش ایفا می‌کرد. هدف از این کار از بین بردن القاعده در بلاد الرافدین بود و ایجاد تشکیلاتی که بتوانند آن را برای رسیدن به اهداف خود کنترل کنند.آمریکایی‌ها با داعش توانستند به سراغ بشار اسد بروند و با او بجنگند و اکنون در عراق بوسیله داعش درحال پیاده کردن نقشه‌های خود هستند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری