کد خبر: 2502

رئیس اداره عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص)

رئیس اداره عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت: تمسک به قرآن و پرداختن به حفظ، تلاوت، فهم و عمل به قرآن بهترین راه مبارزه با تهدیدات جنگ نرم دشمنان است.

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان قم ، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری طی سخنانی که روز سه شنبه 17 تیر مصادف با دهم ماه مبارک رمضان در محفل قرآنی پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) ایراد کرد، به بیان نکاتی از آموزه های قرآن کریم پرداخت و ابراز داشت: فرقان به معنای جداکننده حق از باطل از نام های قرآن کریم است و لذا قرآن، بهترین کتاب برای هدایت، راهنمایی و سعادت بشر است.

 
وی افزود: برای اینکه بتوانیم حق را از باطل تشخیص دهیم باید مصادیق آن را بدرستی بشناسیم.
 
رئیس اداره عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) تهدیدات دشمنان بر علیه جامعه اسلامی را برشمرد و گفت: دشمنان با ایجاد تحریم و تنگناهای اقتصادی جبهه ای بسیار خطرناک را در مقابل مردم و نظام ما باز کردند که البته این مسئله تازگی ندارد و در آغاز رسالت نیز محاصره اقتصادی از سوی دشمنان دین مسبوق به سابقه بوده است.
 
وی هوشیاری مردم و نظام را خنثی کننده تحریم های اقتصادی دانست و تاکید کرد: البته مردم ما و مجموعه نظام با درایت و تدبیر مقام معظم رهبری و با اتکا به توان، سرمایه و نیروی انسانی داخلی هوشیارانه و مقتدرانه در مقابل جبهه تحریم اقتصادی دشمن ایستاده اند.
 
انصاری تهدید فکری و اندیشه ای را دومین نوع تهدیدات دشمن موسوم به جنگ نرم خواند و ابراز داشت: دشمن وقتی نقش نهضت عاشورا و تاثیر آیات و روایات مربوط به جهاد را در تحرک و پویایی جامعه اسلامی و ظلم ناپذیری و صبر و استقامت در برابر کمبودها دید، اقدام به تهدید و تخریب بنیان های فکری جامعه نمود.
 
وی برنامه های مخرب و فریبنده ماهواره ها و ... را نمونه هایی از تهدیدات نرم دشمن دانست و ادامه داد: دشمن برای انحراف فکری افراد جامعه از سن کودکی نقشه طراحی کرده است که مصادیق آن را در اسباب بازی های مربوط به کودکان نیز می توان دید.
 
رئیس اداره عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) تاکید کرد: پناه بردن به آموزه های نورانی کلام الله و حفظ، فهم، انس، عمل و تلاوت قرآن بهترین راه مبارزه با تهدیدات نرم دشمنان است.
 
وی در پایان با ابراز خرسندی از حضور در قم و محفل قرآنی پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه(س)، به سالروز وفات حضرت خدیجه کبری(س) اشاره کرد و خدمات ارزشمند این بانوی بزرگوار اسلام در پیشبرد اسلام را ستودنی خواند.
 
گفتنی است محفل قرآنی پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) با عنوان "سی شب، شی محفل" با همکاری دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم و با اجرای برنامه های متنوع قرآنی برگزار گردید.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری