کد خبر: 2500

خبرگزاری انگلیسی رویترز در یک گزارش اختصاصی در روز پنجشنبه خبر داده دومین بانک بزرگ آلمان به دنبال پرداخت بیش از ۶۰۰ میلیون دلار جریمه برای فیصله دادن به تحقیقات آمریکا درباره نقض تحریم‌های ایران فیصله بدهد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، خبرگزاری رویترز گزارش داده کومرتس‌بانک آلمان، دومین بانک بزرگ این کشور به دنبال آن است تا با پرداخت یک جریمه ۶۰۰ تا ۸۰۰ میلیون دلاری به پرونده تحقیقاتی آمریکا درباره نقض تحریم‌های ایران فیصله بدهد. قبلاً روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده بود این بانک به دلیل نقض تحریم های ایران برای پرداخت یک جریمه پانصد میلیون دلاری در حال مذاکره با مقامات قضایی آمریکاست.

کومرتس‌بانک متهم است که از طریق دفاتر خود در آمریکا، مبادلات بانکی شرکت‌های «ایرانی و سودانی» را به جای آنها انجام داده است. طبق گزارش رویترز این بانک آلمانی آخرین بانکی است که وارد مذاکراتی برای حل اختلافات با مقامات آمریکایی شده است. بانک بی‌ان‌پی فرانسه پیش از این با پرداخت جریمه بی‌سابقه ۸.۹ میلیارد دلاری در هفته گذشته موفق شده بود تحقیقات آمریکا درباره نقض تحریم‌های ایران، سودان و کوبا را مختومه اعلام کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری